Vettelé a jubileumi Magyar Nagydíj

Harmincadszor állhattak fel a Forma–1-es pilóták a Hun­ga­ro­ring rajtrácsán, tegnap ugyanis jubilált a Magyar Nagydíj. A 30. magyar Forma–1-es futamot az első kanyartól vezető Sebastian Vettel nyerte, a Red Bull Renault-sok dobogósak lettek, sőt mindkét McLaren Honda pontot szerzett. A Mercedes pilótái gondokkal küzdöttek, ám végül ők is pontoztak. [dropcap]Ü[/dropcap]tközések, technikai hibák, biztonsági autós fázisok, elrontott rajtok és rengeteg büntetés – röviden így lehetne összefoglalni a jubileumi, 30. Magyar Nagydíjat, az idei Forma–1-es világbajnokság tizedik futamát. A Mercedes pilótái hiába uralták a szombati időmérőt, a rajtnál Vettel és Räikkönen is elhúzott Hamilton mellett, akit ráadásul csapattársa, Rosberg is megelőzött, a brit pedig a tizedik helyre csúszott vissza. A két Ferrari fokozatosan elhúzott a mezőny többi tagjától, ám a 41. körben Hülkemberg balesete miatt a biztonsági autó lenullázta az olasz csapat pilótáinak előnyét. Miután a biztonsági autó elhagyta a pályát, Hamilton újra hibázott, és az utolsó helyre esett vissza, ám őrült tempót diktálva hamar áthámozta a mezőny felén magát. Räikkönen autójának motorgenerátora meghibásodott, a finn nagyon lelassult, kiment a boxba, versenygépét újraindították és visszatért a pályára, ám később fel kellett adnia a futamot, így a Ferrari egy dobogós helytől búcsúzott el. Helyét előbb Rosberg örökölte meg, de a német is balesetbe keveredett, miután a 64. körben a második helyért hajtó Ricciardo hátulról elütötte a Mercedest, az autó bal hátsó kereke defektes lett, így a kényszerkiállás miatt csak a nyolcadik lett a vb-pontverseny másodikja. A futam meglepetése – Vettel győzelmét leszámítva – a Red Bull Renault pilótáinak dobogós helyezése volt, de szenzációszámba megy Fernando Alonso ötödik, McLarenes csapattársa, Jenson Button kilencedik helye is. Pontszerzők, állások A Magyar Nagydíj pontszerzői: 1. Sebastian Vettel (Fer­rari), 2. Danyiil Kvjat, 3. Daniel Ricciardo (mindketten Red Bull-Renault), 4. Max Verstappen (Toro Rosso-­Renault), 5. Fernando Alon­so (McLaren-Honda), 6. Le­wis Ha­milton (Mercedes), 7. Ro­main Grosjean (Lotus-Mer­ce­des), 8. Ni­co Rosberg (Mer­ce­des), 9. Jen­son Button (Mc­Laren-­Hon­da), 10. Marcus Erics­son (Sau­ber-Ferrari). A pontversenyek állása: pilóták: 1. Hamilton 202 pont, 2. Rosberg 181 p., 3. Vettel 160 p., 4. Valtteri Bottas 77 p., 5. Kimi Räikkönen 76 p., 6. Felipe Massa 74 p.; csapatok: 1. Mercedes 383 p., 2. Ferrari 236 p., 3. Williams 151 p., 4. Red Bull 96 p., 5. Force India 39 p., 6. Lotus 35 p., 7. Toro Rosso 31 p., 8. Sauber 22 p., 9. McLaren 17 p. A vébé következő futamát, a Belga Nagydíjat augusztus 23-án Spa Francorchamps-ban rendezik.