Versrészletek és illusztrációk díszítik a falakat
Folytatódtak az előkészületek a nagygalambfalvi általános iskolában a májusi névadó ünnepségre. Az oktatási intézmény ugyanis sikeresen pályázott és nyert támogatást a Communitas Alapítványtól, illetve a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.-től, amelyek segítségével kívül-belül áthatja az épületet Kányádi Sándor szellemisége.
Névadó ünnepségre készül a Nagygalambfalvi Általános Iskola. A május 15-re tervezett ünnepség előkészületei javában zajlanak, tudtuk meg Bálint Hajnaltól, az oktatási intézmény vezetőjétől. Mint mondta, Kányádi Sándor nevének felvételére készülnek, így értelemszerűen a teljesen felújított iskola épületében helyet kellett kapjon a költő portréja, életrajza, amelyet plexiüveg hordozókon lehet olvasni, de a lépcsőházat is teljesen áthatja Kányádi szellemisége.
– Kányádi Sándor verseinek a világába érkezünk, ha belépünk a lépcsőházba, hiszen a falakat olyan versek illusztrálják, amelyek a költő gyerekkorához, Nagygalambfalvához kötődnek. Ilyen például a Fától fáig vagy a Valaki jár a fák hegyén című versek – fogalmazott az igazgató.
A falra ugyanakkor versrészletek is felkerültek, többek között az Álmodó, a Forrás és pásztor, a Fától fáig, a Somvirág és a Valaki jár a fák hegyén című versekből. A lépcsőfokokra padlódekoráció került, azt a hatást keltve, mintha könyvgerincek lennének, egy-egy vers címével, idézetekkel ellátva.
Bálint Hajnal ugyanakkor azt is elmondta, a Kányádi Sándorról készült portrét a szintén nagygalambfalvi származású Sütő Petre Rozália, grafikus/festőművész készítette, akinek Székelykeresztúron többször is volt már kiállítása. Mindezek mellett már előkészítették, 3D-s betűkből megformálva, az iskola új nevét is, ám ezeket csak májusban szerelik fel – tette hozzá az intézményvezető.
Idén is lesz Fától fáig, verstől versig szavalóverseny
Idén 19. kiadásához érkezik a Fától fáig, verstől versig szavalóverseny, amelyet minden év májusában szervez meg a nagygalambfalvi iskola. Bálint Hajnal, a Nagygalambfalvi Általános Iskola igazgatója elmondta, tavaly először online térbe helyezték át a vetélkedőt, amely így nemvárt sikereket ért el, hiszen az addigi 70-80 résztvevő helyett tavaly több mint 500-an kapcsolódtak be és szavaltak Kányádi Sándor-verset. Az online vetélkedőbe pedig nemcsak Hargita és a szomszédos megyékből kapcsolódtak be gyerekek, hanem egész Erdély területéről, sőt még a magyarországi testvértelepüléseikről is voltak szavalók. Idén – bár egyelőre nem tudni, hogy alakul a járványhelyzet – ezért már eleve online tervezik a vetélkedő megszervezését, amelynek a kiértékelőjét a május 15-i névadó ünnepség keretében tartanák meg.