Vereséggel zárták az alapszakaszt: A Kék csoportban folytatják a csíkiak a küzdelmeket

Véget ért a férfikosárlabda országos bajnokság alapszakasza, a VSK Csíkszereda az utolsó fordulóban vereséget szenvedett. Az már korábban eldőlt, hogy a csíkiak a Kék csoportban folytatják a küzdelmeket. A csapat a középszakaszt az éllovashoz képest egy pont hátránnyal a harmadik helyről kezdi. Kéthetes pihenő után folytatódik a pontvadászat. A félidőre már nagy volt a hazaiak előnye. Nem volt esély a vendégsikerre                           Fotó: CSMFocșani.ro Véget ért a férfikosárlabda országos bajnokság 2019/2020-as idényének alapszakasza, a B csoportban szereplő VSK Csíkszereda a hetedik helyen zárta a pontvadászat első felét. Az utolsó fordulóban, szombaton a VSK Focșani otthonában szenvedett vereséget a Lászlófy Botond által irányított csapat. A csíkiak számára nem, ám a hazaiak számára óriási téttel bírt a szombat esti mérkőzés: miután pénteken némi meglepetésre a sereghajtó VSK Máramarossziget kétpontos sikert aratott a Kons­tancai ABC Athletic fölött, a Focșani-nak győznie kellett ahhoz, hogy a középszakaszt egy csoporttal fennebb kezdje. Ennek megfelelően álltak bele a focșani-i játékosok a VSK Csíkszereda elleni találkozóba, eléggé pontosan dobtak, így öt perc után már tizenöt pont volt a két csapat között a különbség, amelyet az első pihenőig még eggyel tudtak növelni. A játék képe nem sokat változott a második játékrészre sem, a győzelmi kényszerben játszó hazaiak nem hibáztak a támadásokban, védelmük pedig remekelt, a nagyszünetre már huszonnégy pont volt az előnyük. A szünetet követően a nagyobb előny birtokában már nem hajtott olyan nagyon a hazai gárda, ez pedig lehetőséget adott a csíkiaknak, akik tartani tudták a lépést, de csak eggyel faragták hátrányukat a harmadik negyedben. Az utolsó játékrészben már kiengedtek némiképp a hazaiak, amin felbátorodva a csíkiak elkezdték folyamatosan csökkenteni hátrányukat, a hajrában pedig tizennégyre csökkent a vendégek hátránya, így a hazaiak megnyerték a meccset és a B csoport negyedik helyén zártak. – A hazaiak mindent egy lapra feltéve játszottak, az első dobásaik pontokat értek és szórták egész meccs alatt a triplákat, amelyek következtében elhúztak tőlünk, esélyünk sem volt, főleg a találkozó eleji sikeres szériájuk után – nyilatkozta lapunknak a találkozót követően Lászlófy Botond. A VSK edzője hozzátette, az alapszakaszban több győzelmet várt csapatától. – Úgy éreztem a szezon elején, sőt most is az a véleményem, a keretünk nem arra képes, mint amilyen eredményeket elértünk. Az első fordulóban egy verhető ellenféltől hazai pályán kaptunk ki egy nagyon szoros mérkőzésen, majd Konstancán is helytálltunk, a szünet után ment kevésbé jól a játék. Noha Galac és Medgyes ellen is megpróbáltunk mindent, a két csapatnak, akárcsak a CSO Voluntari-nak nagyon jó a kerete, e három csapat egyébként a csoportban ki is magaslott. Máramarossziget ellen megnyertük mindkét mérkőzésünket, Târgu Jiu ellen idegenben is szoros meccset vívtunk, egyébként az ellenük elszenvedett két vereség az, ami talán a legfájóbb számunkra. A Konstanca elleni hazai sikernek nagyon örülök, hiszen a tengerpartiak is velünk egy csoportban lesznek a középszakaszban, s noha ők több pontot visznek magukkal, mint mi, nem ledolgozhatatlan a hátrányunk – mondta a csíkiak edzője. A folytatás A csapatra kéthetes pihenő vár a középszakasz előtt, a csíkiak idegenben kezdenek, majd újabb négyhetes szünet után három hazai meccs következik számukra, a Kék csoport küzdelmeit pedig két idegenbeli találkozóval zárják. – A középszakaszban minden mérkőzés nagyon fontos, hiszen a helyezéstől függően kapunk ellenfelet a rájátszásra. Amennyiben a Kék csoportot sikerülne megnyerni, valószínűleg az a Focșani várna ránk, amely az utolsó fordulóban bedarált. Minél hátrább zárunk, annál erősebb ellenfelet kapnánk a Sárga csoportból, így fontos lenne minél több találkozót nyerni a középszakaszban. Nem lesz könnyű dolgunk, keményen fognak harcolni ellenfeleink, ugyanakkor sok utazás vár a csapatra, hiszen egyrészt legközelebbi ellenfelünk is 360 kilométerre van Csíkszeredától, másrészt egyelőre kérdés, hogy továbbra is Sepsiszentgyörgyön játsszuk-e hazai meccseinket, vagy haza tudunk költözni Csíkszeredába – tette hozzá Lászlófy Botond. A VSK Csíkszereda edzője elmondta, noha a tervek szerint e hónap végére ígérték az Erőss Zsolt Aréna felújítási munkálatainak befejezését, úgy néz ki, ez nem történik meg. – Remélem, hogy február végére használható lesz a csíkszeredai sportcsarnok, ugyanis a hónap utolsó napján, majd március 7-én és 14-én lennénk házigazdák a középszakaszban. Úgy érzem, a csapat játékán is sokat lendítene az igazi hazai közönség, de azt is be kell vallanom, lassan kezdjük megszokni a Sepsi Arénát is, mi több, van a keretünkben olyan játékos is, aki nem is játszott még az Erőss Zsolt Aréna padlóján – nzilatkozta Lászlófy Botond. Az edző elmondta, egyelőre nem tervez a keretben változtatást, noha úgy érzi, a légiósokat illetően a szezon során volt egy rossz választása. – Egyértelmű, hogy Bruno Spanja leigazolásával nem a legjobbat léptük meg, de időközben meg is váltunk tőle. Marko Cergictől is többet vártam, de úgy érzem, vele érdemes egyelőre folytatni, és remélem, nem okoz majd csalódást az idény hátralévő részében. Eredmények Férfikosárlabda országos bajnokság, alapszakasz, B csoport, utolsó forduló: VSK Focșani – VSK Csíkszereda 99:85 (32:16, 24:16, 25:26, 18:27). A csíki pontszerzők: Diawara 27 (1x3), Ryan 14 (2x3), Lufile 12, Cergic 10 (2x3), Magusar 7 (1x3), Movileanu 7 (1x3), Olariu 5, Medgyesy 2, Nagy S. 1. VSK Medgyes – VSK Galac 86:77, CSO Voluntari – VSK Târgu Jiu 95:90, VSK Máramarossziget – ABC Athletic Konstanca 86:84. A B csoport végeredménye: 1. Voluntari 27 pont (13/1), 2. Medgyes 25 p. (11/3), 3. Galac 25 p. (11/3), 4. Focșani 19 p. (6/8), 5. Konstanca 19 p. (5/9), 6. Târgu Jiu 18 p. (4/10), 7. VSK Csíkszere­da 17 p. (3/11), 8. Máramarosszi­get 17 p. (3/11). A csíkiak meccsei a középszakasz Kék csoportjában: február 1.: Târgu Jiu – VSK Csíkszereda; február 29.: VSK Csíkszereda – ABC Athletic; március 7.: VSK Csíkszereda – Máramarossziget; március 14.: VSK Csíkszereda – Târgu Jiu; március 28.: ABC Athletic – VSK Csíkszereda; április 10.: Máramarossziget – VSK Csíkszereda. A Kék csoport állása (az alapszakaszból tovább vitt eredményekkel): 1. ABC Athletic 10 p. (4/2), 2. Târgu Jiu 9 p. (3/3), 3. VSK Csíkszereda 9 p. (3/3), 4. Máramarossziget 8 p. (2/4).