Vereségek hétvégéje

Rosszul sült el a nyolcadik forduló a hazai harmadosztályban szereplő Hargita megyei csapatok számára. A Székelyudvarhelyi FC Tasnádon szenvedett kétgólos vereséget, míg az FK Csíkszereda hazai környezetben kapott ki Lénárdfalvától. Az FK továbbra is listavezető, ám Lénárdfalva és Nagybánya is beérte a pontok számát tekintve a csíkiakat, akik csak jobb gólarányuknak köszönhetően elsők a tabellán. Pont nélkül zárták a Hargita megyei csapatok a hazai labdarúgó 3. Liga nyolcadik fordulóját. A Székelyudvarhelyi FC Tasnádon kapott ki, míg az FK Csíkszereda hazai környezetben szaladt bele egy óriási pofonba. Pénteken délután rangadót rendeztek Csíkszeredában, ahol az FK a Lénárdfalva csapatát fogadta. A csíkiak nem kezdték rosszul a meccset, próbálták is irányítani a játékot, de sajnos a védelem nem volt a csapat erőssége. Lénárdfalva gyakorlatilag a második helyzetét gólra váltotta, egy bal oldali beadást követően. Öt perccel később szabadrúgáshoz jutott az FK, majd egy szögletet is elvégezhettek a csíkiak, amelyből viszont az ellenfél profitált. A sarokrúgás után ellentámadásba lendültek a vendégek, amelynek végén Rus szerezte meg Lénárdfalva második találatát. Három perccel később Magyari előtt adódott nagy helyzet, ám a csíki csatár fejéről a labda a kapufára vágódott, majd a 29. percben Mitre is közel állt a szépítéshez, ám ő a kapu fölé fejelte a játékszert. A két kihagyott helyzet akkor értékelődött igazán fel, amikor a 33. percben egy újabb csíki védelmi hibát kihasználva Ciocan megszerezte a vendégek harmadik találatát. A szünetet követően Valentin Suciu Jebarit és Csegőldit is pályára küldte, ám a játék képén ez keveset változtatott: a csíkiak támadtak, helyzetig ugyan párszor eljutottak, de a vendégek védelme mindent semlegesíteni tudott. Magyari, Jebari és Eder is közel járt a gólszerzéshez, igaz, a vendégeknek is volt még egy nagy helyzetük, ám a meccs utolsó órájában egyik csapatnak sem sikerült az újabb gólszerzés. Az FK Csíkszereda vezetőedzője a találkozó után magára vállalta a kudarcot. – A legnagyobb hibás én, a vezetőedző vagyok, mert nem tudtam eléggé motiválni a fiúkat arra, hogy nyerjük meg a mérkőzést. De ők is észre kell vegyék: nem elég csak felállni a pályára, hanem küzdeni kell, meg kell harcolni minden labdáért – mondta Valentin Suciu. A csíkiak edzője hozzátette, nincs idő sokat szomorkodni a vereségen. – Ha igazi székelyek vagyunk, és azok akarunk lenni, akkor biztos, hogy fel tudunk állni ebből a vereségből. Ehhez gerinc kell, férfiasság, el kell ismerni a hibákat, a tévedéseket” – nyilatkozta a csapat honlapján Valentin Suciu. A Székelyudvarhelyi FC szombaton Tasnádon a helyi Unirea ellen lépett pályára. A vendégek jól indították a meccset, az első öt percben kétszer is veszélyeztették a tasnádiak kapuját, majd Csifó lövését tolta szögletre a hazaiak kapusa. A legnagyobb helyzet a 34. percben maradt ki, Chifu ugratta ki jól Vékást, aki nem tudott túljárni a kifutó kapus eszén. A játékrész hajrájában a hazaiak is veszélyeztettek, több szögletük is volt, gólt viszont nem szereztek. A második félidő elején távoli szabadrúgásokkal veszélyeztettek a tasnádiak, ám Tudose hárította a lövéseket. Az 55. percben még volt egy nagy lehetősége az SZFC-nek, hogy megszerezze a vezetést, Györgydeák beívelését követően a kapus Bolozan elé ütötte a labdát, az udvarhelyiek játékosa nagy helyzetben az oldalhálóba lőtt. Ezt követően nagyon visszaesett a vendégek teljesítménye, a 69. percben pedig előnybe került Tasnád: egy jobb szélről beadott labdát közelről fejelték Tudose hálójába. Az egyenlítést hajszoló SZFC védelme kinyílt, ezt pedig kihasználták a hazaiak, és a 83. percben egy ellentámadás végén eldöntötték a meccs sorsát. Eredmények, állás Labdarúgó 3. Liga, 5. csoport, 8. forduló: FK Csíkszereda – Lénárdfalvi AFC Comunal 0–3 (0–3) /Oaul Oșan (17.), Romario Rus (23.), Sergiu Ciocan (33.); Tasnádi Unirea – Székelyudvarhelyi FC 2–0 (0–0) /Florin Pălinceac (69.), Székely Krisztián (83.)/; Tordai Arieșul – Marosvásárhelyi MSE 3–1; Medgyesi Gaz Metan II. – Kolozsvári CFR II. 1–2; Kolozsvári Sănătatea – Besztercei Gloria 3–1; Szászhermányi FC – Radnóti SK 4–0; Szászrégeni Lendület–Nagybányai Minaur 0–2; Barcarozsnyói Olimpic Cetate – Dési Unirea 0–1. 1. FK Csíkszereda 8 6 0 2 22–7 18 2. Lénárdfalva 8 6 0 2 24–10 18 3. Minaur 8 5 3 0 13–2 18 4. Sănătatea 8 5 1 2 17–10 16 5. CFR II. 8 4 3 1 21–11 15 6. Tasnád 8 3 4 1 15–9 13 7. Olimpic Cetate 8 4 1 3 6–7 13 8. Szászrégen 8 3 3 2 8–7 12 9. Szászhermány 8 3 1 4 12–12 10 10. Dés 8 2 4 2 10–11 10 11. Torda 8 2 2 4 10–13 8 12. Székelyudvarhely 8 2 2 4 11–16 8 13. Beszterce 8 2 1 5 11–17 7 14. Marosvásárhely 8 2 0 6 12–20 6 15. Gaz Metan II. 8 1 1 6 9–18 4 16. Radnót 8 1 0 7 4–35 3 HN-összeállítás