Vereség az odavágón

Nem tudott meglepetést okozni és vereséget szenvedett az előzetesen esélyesebbnek tartott ellenfelétől az FK Csíkszereda U19-es korosztályos csapata az UEFA Youth League első selejtezőfordulójában. A csíkiak két góllal kaptak ki hazai pályán a párharc első mérkőzésén. Első alkalommal szerepelhetett az FK Csíkszereda egyik csapata az európai kupaporondon. Az előző szezon U19-es bajnokára a francia Angers SCO várt. Nem indult jól hazai szempontból a találkozó, a vendégek erőteljes agresszív játékával láthatóan nem tudtak mit kezdeni a kissé megilletődött piros-feketék. Mindez viszonylag korán realizálódott az eredményben is, alig negyedóra játék után egy szögletet követően Kevin Boma a bal alsó sarokba csúsztatott (0–1). A történtekhez tartozik az is, hogy a szöglet előtt már lőttek egy kapufát is a vendégek. A vezető találat megszerzése után is támadásban maradt a francia csapat, az első félidőben csupán villanásokra futotta az FK erejéből. Jót tett a szünet a hazaiaknak, a pihenő után egészen más szellemiségű csapatot láthatott a szép számú közönség. Jól szálltak be a cserék is, a Finna, illetve Kecskés helyére érkező Biró Tamás és Sándor Raul új színt vittek a támadásokba is. Az 55. percben hatalmas lehetőséget puskáztak el Demény Norbert tanítványai, a felnőttcsapatban is számításba vett Marius Bărăbaș centikkel lőtt a bal kapufa mellé. Hiába javult hatalmasat a hazaiak teljesítménye, végül egy kiállítás megpecsételte a sorsukat. A 80. percben Szondi sárga lapot érően szabálytalankodott a hazai tizenhatos előtt, és mivel ilyenből már volt neki egy, számára véget ért a mérkőzés. A szabadrúgást Payraudeau elemi erővel lőtte a bal kapufára. Az Angers a 90. percben tett pontot a küzdelem végére. Egy szabadrúgást követően Gergely a saját kapujába sodorta a labdát, így öngóllal alakult ki a 2–0-s végeredmény. Összességében az FK Csíkszereda különösen a második félidőben mutatott játékával lehetett elégedett a hazai szakvezetés és persze a nézősereg, amely a lefújás után a székely himnusz eléneklésével köszönte meg a fiúknak a küzdelmet. Visszavágó három hét múlva, október 20-án lesz Franciaországban. UEFA Youth League-selejtező, bajnoki ág, 1. forduló: FK Csíkszereda–Angers SCO 0–2 (0–1) Gólszerzők: Boma (17.p.), Gergely (90., öngól) Kiállítva: Szondi (80.p.) FK: Albert, Bărăbaș, Gergely, Vereguț, Bujdosó, Casiadi-Bakó, Szondi, Csala, El Sawy (Szabó 70.), Finna (Biró, a szünetben), Kecskés (Sándor, a szünetben, Ketesdi 84.) Vezetőedző: Demény Norbert. Angers SCO: Borne , Camara, Boma, Gaya, Breton – Martins (Grange 73.), Lgharbi, Taibi (Simon De Frantis 78.), Payraudeau (Elkit 90+2.), Noah Nadje (Tremblay 90+2.) , Noah Ndeke (Pruneiras 90+2.) Vezetőedző: Abdelaziz Bouhazama.