Vegyes párosban ezüstérmesek

Kína után Thaiföldön, pontosabban az egzotikus nevű Szamuj-szigeteken szerepeltek a Székelyudvarhelyi Góbék Teqball Team versenyzői. Párosban negyedik helyen végeztek, vegyes párosban pedig az ezüstéremig jutottak a színvonalas nemzetközi tornán.

Farkas Endre
Györgydeák Apor és Margaret Osmundson Fotó: Góbé Teqball

A thaiföldi verseny nyitányaként, a csoport­küz­del­mekben a Fülöp-szigeteki páros ellen, valamint az indonéziai és az indiai válogatott ellen is sikerrel vette az akadályokat az Ilyés Szabolcs – Györgydeák Apor páros. Az udvarhelyi versenyzők csoportelsőként továbbjutva egy csoportmásodik ellenféllel, az amerikai–lengyel Francesco Diaz/Bartlomiej Francziuk duóval szemben harcolták ki a négy közé kerülést.
A legjobb négyben viszont előbb egy szoros meccsen, a harmadik helyért vívott találkozón pedig döntőszettben a hazaiak csapatai jobbnak bizonyultak, így ők állhattak föl a dobogóra.
Szombaton a Györgydeák Apor – Margaret Osmundson székely–amerikai vegyes páros állt asztalhoz. Kezdésként a csoportban megmérkőztek a thaiok két válogatott kettősével. A Györgydeák Apor – Margaret Osmundson székely–amerikai válogatott a csoportban a két thai válogatottal szemben hatalmas küzdelmek után nyerte meg a csoportját.
A két kiemelt thai páros mellett az indiaiakat is megverte a vegyes duó, a negyeddöntőben magyar–thai párossal néztek szembe, majd végletekig kiélezett csatában, döntőszettben győzték le a thaiok kiemelt párosát a döntőbe jutásért. A szombati döntőben a szintén thaiokat verő Katz Balázs – Barabási Kinga duó volt az ellenfelük. Az aranyérem sorsa két játszmában dőlt el, mindkettőt a Barabásiék húzták be 12:7 és 12:11 arányban.