Udvarhelyszéki sikerek

Marosvásárhely adott otthont az elit felnőtt és ifjúsági, illetve az amatőr tereptriatlon és terepduatlon Európa-bajnokságnak. A viadalon öt udvarhelyszéki versenyző is részt vett, közülük többen érmekkel térhettek haza. Jól szerepeltek az udvarhelyszéki versenyzők a hétvégén Marosvásárhelyen tartott elit felnőtt és ifjúsági, illetve az amatőr tereptriatlon és terepduatlon Európa-bajnokságon. Majdnem mind éremmel tértek haza, ám a legnagyobb eredményt Biró Júlia érte el, aki kontinensbajnok lett.Annak ellenére, hogy felkészültsége megengedte volna Biró Júliának az U23 elit kategóriában való versenyzést, ő inkább arra használta ki a hétvégi viadalt, hogy felmérje, milyen szinten áll a nemzetközi mezőnyhöz képest. Az udvarhelyi lány így az amatőr kategóriában versenyzett, amelyet meg is nyert. Az 1999-ben született Szaniszló Roland a 16 és 19 év közöttieknél nyerte meg az amatőrök duatlonversenyét. A szintén székelyudvarhelyi Mózes Tamás magyar színekben indult a 20 és 24 közötti sportolók között és a kilencedik helyen érkezett célba. Az Európa-bajnokságon két székelykeresztúri versenyző is részt vett, triatlonban a 25 és 29 év közötti amatőrök között Elekes István hetedikként ért célba. Elekes duatlonban is rajthoz állt és a harmadik lett, míg az ugyanebben a versenyszámban induló László Csongor a hatodik helyen végzett. HN-összeállítás