Udvarhelyi győzelem

Jobban akarta a győzelmet, többet is tett érte, jobban bírta az idegekkel, és ha kellett, a szerencsével is jobb kapcsolatot ápolt, összegezve, megérdemelten nyerte meg a bronzcsatát tegnap este a Temesvári CFR ellenében az FK Székelyudvarhely, így harmadik helyen zárta a teremlabdarúgó 1. Liga 2021–22-es szezonját. Kétgólos hátrányból kezdte a bronzcsata második felvonását a teremlabdarúgó 1. Liga 2021–22-es szezonjának utolsó mérkőzésén az FK Székelyudvarhely. A múlt heti első találkozó a Temesvári CFR 4–2-es győzelmével ért véget, innen kellett fordítaniuk Jakab Zoltán tanítványainak, viszont mellőzniük kellett csapatkapitányuk, Szécsi Barna játékát, aki Temesváron piroslapot kapott, így nem játszhatott a visszavágón. A kapuban Grigoraș foglalt helyet, Kanyó–Bálint–Miklós–Kedei kezdősorral indult a mérkőzés, a hazaiak rögtön támadásba lendültek, és négy perc alatt le is dolgozták a kétgólos hátrányt. Jakab Zoltán frissített, Csomor, Balázs, Tankó, majd Kerestély is pályára lépett, de a harmadik gólra a 12. percig kellett várni. Ez már udvarhelyi bronzot jelentett, így a Temesvár is magasabb fokozatba kapcsolt, helyzetek mindkét oldalon voltak, de a szünetig nem változott az eredmény. A második játékrészben mindkét csapat szerette volna minél hamarabb dűlőre vinni a mérkőzést, a 25. percben az udvarhelyi védelem nagyot hibázott, a CFR pedig szépített. A hazaiak azonban nem roppantak meg, három perccel később egy ellentámadásból ismét háromra növelték az előnyt. A temesváriak kevésbé bírták ideggel, a 29. percben egy kiállítást követően emberhátrányba kerültek, de az FK ezt nem tudta gólra váltani. A Temesvárnak nem maradt más hátra, mint kockáztatni, le is hozták a kapust, ám ez kétszer is megbosszulta magát, Udvarhely pedig egyre közelebb került a bronzhoz. Végül az izgalmas végjáték elmaradt, a 39. percben újabb temesvári játékos gyűjtötte be a piroslapot, az udvarhelyi fiúk tehát higgadtan, kényelmes passzolgatással, míg a közönség állva tapsolva tett pontot a kisdöntő végére. Ahogy Temesváron az udvarhelyiek, úgy Székelyudvarhelyen a temesváriak várták emberhátrányban a végső sípszót, csakhogy a végén az FK játékosai örültek. FK Udvarhely–Temesvári CFR 6–1, összesítésben 8-5. Ezzel eldőlt, a Futsal Klub Székelyudvarhely lett a teremlabdarúgó 1. Liga 2021–22-es szezonjának a bronzérmese.