Toró Dávid ismét dobogóra állt

Bronzéremmel tért vissza szombaton az erzsébetvárosi I. Spartani Kupáról Toró Dávid székelyudvarhelyi ifi válogatott asztaliteniszező. Az udvarhelyi fiatalok két ötödik helyet is elcsíptek.

György Szilárd és fiatal tanítványai Fotó: György István

A Szeben megyei Erzsébetváros (Dumbrăveni) önkormányzata a helyi Spartanii Sport Klubbal közösen a múlt héten, szombaton első ízben rendezett utánpótlás asztalitenisz-tornát. A 10 ezer lejes összdíjazású, de részvételi díj nélküli megmérettetésen az ország minden szegletéből érkeztek ifjú tehetségek, Bukarest, Piteşti, Arad, Beszterce, Zilah, Nagyszeben, Marosvásárhely, Kolozsvár, Déva, Kézdivásárhely és Székelyudvarhely legjobb fiatal tehetségei álltak asztalhoz. A több mint 100 gyereket számláló mezőnyben mintegy húsz országos bajnoki aranyat és ezüstöt magáénak tudó versenyző indult el U15, U13 és U9-es korosztályokban.
Az udvarhelyiek nem távoztak érem nélkül, Toró Dávid az U13-as korosztály elődöntőjében válogatott csapattársától szenvedett vereséget, így a dobogó harmadik fokára állhatott fel, bronzzal zárta a versenyt. Ugyanebben a korosztályban Bardas Márk az ötödik helyen végzett, akárcsak Pozsonyi Tamás az U9-es korosztályban!
A felnőtt udvarhelyi asztaliteniszezők egyelőre készülnek, legközelebb a férfi asztalitenisz Szuperliga 3. fordulójában, szeptember 19-én Újszentes csapatának otthonában lépnek asztalhoz, az újonc újszentesiek a múlt héten, a második fordulóban 3-0-ra kaptak ki a Sepsi SIC vendégeként.