Tizenegyedik lett Novák Károly Eduárd

Világ- és paralimpiai rekorddal ért véget tegnap Tokió­ban a pályakerékpárosok ezerméteres egyéni időfutama, amelyen indult Novák Károly Eduárd is. Az összevont C4-C5 kategóriát a spanyol Alfonso Cabello Llamas nyerte a brit Jody Cundy és a szlovák Jozef Metelka előtt. Novák Károly Eduárd a 11. helyen végzett, a C4-es kategóriába tartozó sportolók között viszont a negyedik lett a csíkszeredai sportoló. – 1:06,918: a szerencseszámom és a személyes rekordom ebben a versenyszámban, ami nem tartozik igazán a kedvenceim közé. Figyelembe véve, hogy nem vagyok egy sprinter, úgy érzem, jól teljesítettem, meg vagyok elégedve az eredménnyel. A 11. hely egy olyan futamban, ahol egy világ- és paralimpiai rekordot is döntöttek, számomra öröm és motiváció. – írta a verseny végén Novák Károly Eduárd. Hozzátette, a mai futamokra összpontosít, arra a versenyszámra, amelyen Londonban aranyérmes lett. Ma hajnalban tartották a C4-es kategóriában a négyezer méteres egyéni üldözőszám előfutamait, a döntő negyed kilenckor kezdődik, és a Look Sport TV közvetíti élőben. A mai verseny után három nap pihenő vár Novák Károly Eduárdra, majd kedden a Toyota autógyár tesztpályáján, a Fuji Speedway Forma–1- és MotoGP-pályán az országúti szakág egyéni időfutamában, ezt követően pedig szep­tember 3-án a mezőnyversenyben szerepel a csíkszeredai sportoló, immár külön a C4-es kategóriájú sportolókkal.