Teqballérem Kínából

Ázsiában szerepel ezekben a napokban a Székelyudvarhelyi Góbék Teq­ball Team párosa. Ilyés Szabolcs és Györgydeák Apor először a kínai Csing­taóban lépett az asztalhoz, ahol bronzérmet szereztek. Következik egy thaiföldi nemzetközi torna.

Farkas Endre
Kínában sem vallottak szégyent Fotó: Góbék/Fb

Hosszú útra indult a Székelyudvarhelyi Góbék Teqball Team Ilyés Szabolcs és Györgydeák Apor alkotta párosa. A székely fiúk az elmúlt hétvégén Kínában, Csingtaóban szerepeltek egy nemzetközi tornán. A pénteken kezdődő viadal első napján, a csoportmérkőzéseket szettveszteség nélkül hozta le a válogatott kettős egy kínai ellenfél ellen, majd a dél-koreai és szingapúri válogatottakkal szemben is.
A negyeddöntőben a jó erőkből álló indonéz válogatott következett, akiket a csütörtöki közös edzésről ismerhettek az udvarhelyiek. A Góbék simán hozták ezt az összecsapást és az elődöntőben Thaiföld ellen játszottak a döntőbe jutásért. A Phakpong Dejaroen és Uthen Kukheaw elleni találkozót két meccslabda ellenére is elveszítették Györgydeákék. Végig szorosan alakult a mérkőzés, az első szettben nyertek az udvarhelyiek 12-9-re. A másodikban 11-9-es vezetésnél a meccsért adogathattak, végül 11-12 lett. A döntő szettben 9-9-ről ismét az ellenfélnek jött ki jobban a végjáték.
A fiúk a torna harmadik helyéért a Frankie Diaz–Franciuk Bartlomij amerikai–lengyel párossal meccseltek. Végül a bronzérem került a székely páros nyakába, miután különösebb megerőltetés nélkül húzták be a bronzmeccset 12-3, 12-8 arányban.
Az udvarhelyi teqballosok tegnap már tovább is utaztak Kínából, de maradtak az ázsiai kontinensen. A Góbék szöuli és bangkoki átszállások után, holnap érkeznek meg a thaiföldi versenyhelyszínre, a Samui-szigetekre, ahol újra nívós nemzetközi mezőny vár rájuk.