Szoros küzdelem után nyert a Gyergyói HK

Okultak a múlt év novemberi meccsből a Gyergyói HK hokisai, és ezúttal nem becsülték le a Háromszéki Ágyúsok csapatát. Igaz, kedd este így is kemény harcot vívott a két csapat a három pontért, amely döntő momentuma az utolsó percre maradt. Pár nap leforgása alatt harmadik meccsét tudta le a Háromszéki Ágyúsok csapata a román jégkorongbajnokságban, amely hétvégén két alkalommal (5–2 és 4–3) győzte le a Sapientia U23 csapatát Csíkkarcfalván, kedden este pedig az Erste Ligában is érdekelt Gyergyói HK volt az ellenfele. Az a GYHK, amely hétvégén a MAC HKB Újbuda csapatát győzte le hosszabbítás után. Az Ágyúsok – ahogyan az várható volt – szervezett játékkal rukkoltak elő, és az ellentámadásokban bíztak. Ennek ellenére a GYHK szerzett előnyt a meccs elején Saari révén, ezt viszont Karamnov nullázza le a 16. percben. Pár percre rá egy hatalmas védés után a vendégek kapusa, László Arnold megsérült, így a helyét Móré Szabolcs vette át a „ketrec” előtt. A fiatal kapus is derekasan állta a sarat, bár a második harmad elején a GYHK Sylvestre révén újra megszerezte a vezetést. A meccs felénél kettővel is megléphetett volna a piros-fehér mezes alakulat, de Silló Arnold kihagyott egy rávezetést. A záró felvonásban sem dőlt el semmi. A Gyergyói HK ugyan rohamozott, de hátra is kellett figyelni, hiszen az Ágyúsok kontrái veszélyesek voltak. A meccset végül Orbán üres kapus találata döntötte el az utolsó percben, a GYHK így visszavágott a novem­ber végén elszenvedett 3–2-es vereségért. Másodjára is miskolci siker A vasárnapi négy után most három gól volt a különbség a Titánok és a DVTK Jegesmedvék között a jégkorong Erste Liga keddi játéknapjának egyetlen mérkőzésén. Nem volt túl eseménydús az első harmad, a 18. percben Walker szerezte meg a vezetést a vendégeknek. A második felvonásban Galanisz, majd fórban Kiss Roland növelte a különbséget. A DVTK negyedik gólját is Galanisz szerezte, aztán Dudkin szépített emberelőnyben. Mindkét csapat erdélyi túrán vesz részt a hét végén, akárcsak a Ferencváros, és remélhetőleg mindhárom csapat el tud jönni Erdélybe, és nem akadnak fenn a tesztelési rostán… Román bajokság Eredmény: Gyergyói HK – Háromszéki Ágyúsok 3–1 (1–1, 1–0, 1–0) /Saari (5.), Sylvestre (25.), Orbán (60.), illetve Karamnov (16.)/. A Csíkszeredai Sportklub – Sapientia U23 találkozó tegnap este lapzárta után ért véget. A heti műsor: holnap: Sportul Studențesc – VSK Galac (18.30), Sapientia U23 – Bukaresti Steaua (18.30); szombat: Sportul Studențesc – VSK Galac (11), Sapientia U23 – Bukaresti Steaua (18.30). Erste Liga Eredmény: Titánok – DVTK Jegesmedvék 1–4 (0–1, 0–2, 1–1) /Dudkin (46.), illetve Walker (18.), Galanisz (26., 47.), Kiss R. (36.)/. A heti műsor: holnap: Csíkszeredai Sportklub – Ferencváros (18.30), Gyergyói HK – DVTK Jegesmedvék (18.30), Brassói Corona – Titánok (18.30), MAC HKB Újbuda – Győr ETO HC (20); szombat: Dunaújvárosi Acélbikák – Debreceni EAC (18), Sportklub – Titánok (18.30), Gyergyói HK – Ferencváros (18.30), Corona – DVTK Jegesmedvék (18.30); vasárnap: Győr – DEAC (18.30), MAC HKB Újbuda – Újpest (19.00), hétfő: Sportklub – DVTK Jegesmedvék (18.30), Gyergyói HK – Titánok (18.30), Corona – Ferencváros (18.30).