Sürgősen be kéne tömni a bentlakás melletti árkot, de egyelőre nem közelíthető meg az épület

Közleményt adott ki a Tamási Áron Gimnázium a múlt hétfői súlyos baleset után történtekről, intézkedésekről. Zajlik a beomlott épületben maradt javak összeírása, elkezdődött a bajba jutott diákok anyagi támogatása, gyűlnek az adományok. Az épület mellett tátongó árok betömésre vár, a napokban az engedélyek beszerzése az egyik legfontosabb feladat.

Asztalos Ágnes
Becsült olvasási idő: 3 perc
Sürgősen be kéne tömni a bentlakás melletti árkot, de egyelőre nem közelíthető meg az épület
Archív Fotó: Hodgyai István

Az intézkedések egy részéről lapunk már hírt adott, többek között arról, hogy a Tamási Áron Véndiák Egyesület koordinálja a beérkező adományok elosztását, és a Székelyudvarhelyi Közösségi Alapítvány (SZKA) gyorssegélyben részesített negyvenkét tanulót. A legnagyobb anyagi kár a hat beomlott háló lakóit érte, az SZKA elsősorban nekik juttat támogatást. Újdonság az, hogy elindították a károsult diákok számára az elektronikus eszközök beszerzését is 48 300 lej értékben, ezen a héten várható a laptopok, telefonok megérkezése. A tanintézet ugyanakkor felvette a kapcsolatot a diákok lakóhelye szerinti lakosság-nyilvántartó irodákkal, annak érdekében, hogy minél hamarabb elkészülhessenek az új személyi igazolványok. Emellett folyamatban van a hiányzó javak feltérképezése. 


Hirdetés

A közlemény beszámol arról is, hogy a Közösségi Alapítványon keresztül érkező pénzbeli segítség eddig 90 300 lej. A Tamási Áron Véndiák Egyesületnél 5 018 687 forint és 9148 lej gyűlt össze a bajba jutott diákok számára, ebből ötmillió forint a Rudolf Kálmán Óbudai Egyetemért Alapítvány, a fennmaradó összeg magánszemélyek, valamint székelyudvarhelyi vállalkozások és véndiákok adománya. Az egyesület ígéretet kapott további adományok folyósítására, és ígéretet tett a szülők által vásárolt hangszerek árának megtérítésére, valamint az odaveszett készpénzek pótlására.

Mint kiderült,

a bentlakás épületét jelen pillanatban két okból sem lehet megközelíteni: egyrészt biztonsági okokból, másrészt a bűnügyi nyomozást folytató szervek, valamint a munkaügyi felügyelőség megtiltották, hiszen folyik a nyomozás, és akaratlanul is bizonyítékok semmisülhetnek meg.

A Hargita Megyei Építkezési Felügyelőség elrendelte minden munkálat leállítását, a kiásott részek azonnali betömését, valamint egy, többek között állagmegőrzést és biztonságos megközelítést célzó, független szakértői munka elkészítését. A hatósági tiltás miatt az épület tulajdonosa eddig még nem tudta teljesíteni a kiásott részek betömésére vonatkozó utasítást, amely, egyébként, a szombaton, december 23-án, a szakértő által átadott állagmegőrzési szakvélemény szerint is sürgősen elvégzendő feladat. A szakvélemény alapján a Gyulafehérvári Érsekség az első munkanapon, szerdán, az első órákban, egy, főként az állagmegőrzési munkálatokra vonatkozó engedélyezési kérelmet nyújt be a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatalhoz. Amint megvan az engedély, megköttetnek a szerződések, és összeáll a csapat a sürgősségi állagmegőrző munkálatok elvégzésére – olvasható a Tamási Áron Gimnázium által kiadott közleményben.



Hirdetés


Hirdetés

Kövessen a Facebookon!