Suciu Simion országos bajnok

Negyedik alkalommal nyerte meg a tájfutók park-sprint országos sorozatát Suciu Simion. A VSK Csíkszereda tájfutói a hétvégén egy arany-, egy ezüst- és három bronzérmet szereztek a veterán országos bajnokságon. Az Arad megyei Lippán ért véget a 2016-os tájfutó park-sprint sorozat, amelynek utolsó futamát Suciu Simion nyerte, és ezzel a győzelemmel magabiztosan végzett a hatfordulós sorozat élén. A csíki tájfutó a hat futamból kettőt megnyert: Vatra Dorneien és Lippán diadalmaskodott, Vajdahunyadon második, Craiován harmadik, Jászvásáron negyedik, míg Nagybányán hetedik lett. Ezzel összesen 59 pontot összesített és övé lett a bajnoki cím. Második és harmadik helyen a Craiovai CSU sportolói végeztek, Blejdea Alexandru második, Barkász Dániel harmadik helyen zárt. A felnőtt nőknél összetettben a craiovai Anghel Andra lett a bajnok, a csíkszeredai VSK tájfutója, Ráduly Annamária az ötödik helyet szerezte meg. A hétvégén Lippán versenyeztek a veterán tájfutók is, ők a „tapasztalt” tájfutók országos bajnokságán álltak rajthoz. A VSK Csíkszereda tájfutó szakosztálya népes csapattal, de nem teljes létszámban vett részt a bajnokságon, ugyanis Ráduly Róbert Kálmán sérülés miatt nem tudott rajthoz állni. A csíkiak eredményei: Sprint: 40 évesek: Szász János 3. hely. Középtáv: 55 évesek: Szalay Zoltán 3. hely. Hosszú táv: 40 évesek: Ráduly Annamária 1. hely; 55 évesek: Szalay Zoltán 2. hely; 45 évesek: Szász Neli 3. hely. HN-összeállítás