Sima magyar vereség

Bravúrra lett volna szüksége a magyar labdarúgó-válogatott Por­tugália ellen a Lisszabonban meg­rendezett összecsapáson, amely nem jött össze. Az Európa-bajnoki címvédő Silva, illetve C. Ronaldo duplájával nagyon könnyedén húzták be a három pontot, nagyon messze lökve a magyar válogatottat a világbajnoki szerepléstől. Bernd Storck magyar szövetségi kapitány csapatának nagyon megcsappant a kijutási esélye a 2018-as, oroszországi labdarúgó-világbajnokságra, mert a pótselejtezőt érő második helyen álló Portugália ötpontos előnyre tett szert, míg a csoportelső Svájc öt fordulót követően továbbra is százszázalékos. A magyarok szombati ellenfele, Portugália, esélyt sem adott. A magyarok nagyon ritkán jutottak el a portugálok kapujáig, míg a házgazdák minden megingást kihasználtak. Nyitásként Silva a 32. percben egy sakk-mattra kijátszott akciót követően betalált, majd pár perc múlva C. Ronaldo lőtt védhetetlenül Gulácsi kapujába Silva lekészítése nyomán. A térfélcserét követően is óriási volt a portugálok technikai fölénye, majd a 65. percben újfent C. Ronaldo volt eredményes miután egy szabadrúgást a hosszúba tekert. A magyarok a mostani kudarccal továbbra is nyeretlenek Portugália ellen, négy döntetlen mellett ez volt a nyolcadik vereségük, ráadásul sorozatban harmadszor kaptak ki 3–0-ra Portugáliában, ahol 1956 óta gólt sem szereztek. A magyar válogatott legközelebb június 5-én Oroszországot fogadja barátságos mérkőzésen, majd négy nappal később Andorra vendége lesz vb-selejtezőn. Eredmények, B csoport: Andorra – Feröer-szigetek 0–0, Svájc – Lettország 1–0, Portugália – Magyarország 3–0; az állás: 1. Svájc 15 pont, 2. Portugália 12, 3. Magyarország 7, 4. Feröer-szigetek 5, 5. Lettország 3, 6. Andorra 1. HN-összeállítás