Sportklub-siker nyitásként

Négygólos győzelmet aratott a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata a román bajnokság elődöntőjének első mérkőzésén a Gyergyószentmiklósi Progym ellen. A csíki csapat a második húsz percben teljesen ellenfele fölé nőtt minden tekintetben, amikor eldöntötte a találkozó sorsát. Folytatás ma este. [caption id="attachment_45693" align="aligncenter" width="1000"] Felőrölte ellenfelét a Sportklub a második harmadban Fotó: László F. Csaba[/caption] Telt ház előtt rendezték meg Csíkszeredában a román jég­korongbajnokság elődöntőjének első összecsapását, amelyen a házigazda Sportklub a Gyer­gyó­szentmiklósi Progymot fogadta a három nyert mérkőzésig tartó párharc első felvonásában. Középen a szlovák Rudolf Lauff fújt, mindenki megelégedésére, aki nagyon hamar tisztázta a játékszabályokat, és így könnyedén kézben tartotta a meccset. Ugyanilyen hamar ért el gólt a Sportklub: első emberelőnyéből Szolarjov volt eredményes. Ugyanilyen hamar egyenlíthetett volna a vendégalakulat, de Csergő rávezetését védte Ruczuj. A folytatásban pörgős volt a játék, de sok hibával játszottak a felek. A nyolcadik percben jött az egyenlítés. Yaskevich lökete Papp lábán irányt váltott, így a pakk a hálóban kötött ki. A folytatásban a tetszetősebb akciókat a Sportklub vezette, de a vendégek is tudtak káoszt okozni. A gólok viszont elmaradtak. A második harmadot a vendégek kezdték jobban, és amint túlélték az első hátrányukat, a padról beugró Kiricsenko esélyt sem adva mattolta Ruczujt. A vendégöröm nem tartott sokáig. A vendégek védője, Sára ügyetlenkedett saját kapujuk előtt, majd lőtt öngólt, amelyet Valcharnak írtak. A folytatásban teljesen felborult a pálya. A Sportklub óriási erőket mozgósított, beszorította ellenfelét, és sorra jöttek a gólok is. Előbb Szolarjov, majd Péter szólójával szemben volt tehetetlen Szakács, majd Moldován koronázta meg a kék-fehérek remek játékát. A Sportklub játékába még az is belefért, hogy Antal Zsombor rávezetést hibázzon 4–2-es állásnál. Az utolsó felvonásra szemmel láthatóan visszavett a tempóból a hazai csapat. Mégis teljes hazai fölényben csordogáltak a percek, mígnem az 59. percben Kana hatalmas góllal fel nem tette az i-re a pontot a Sportklub, illetve önmaga – egy gól, három gólpassz – teljesítményére. Folytatás ma este 18.30-tól, ahol a nők ingyen tekinthetik meg a találkozót március 8. – nőnap – alkalmából. A másik ágon a Brassói Corona 4–3-ra nyert a Galaci Dunărea ellen. Eredmény: Csíkszeredai Sportklub – Gyergyószentmiklósi Progym 6–2 (1–1, 4–1, 1–0) /Szolarjov (2., 27.), Valchar (23.), Péter R. (35.), Moldován (39.), Kana (59.), illetve Yaskevich (8.), Kiricsenko (23.)/. Darvas Attila