Rendes feltámadás

A férfi kézilabda-világbajnokság 2. fordulójában az első körben Dél-Koreát simán legyőző magyar válogatott az 54. percben még hátrányban volt, de elképesztő hajrát produkálva legyőzte az esélyesebbnek kikiáltott Izlandot is, s ezzel tovább élnek az olimpiai kvalifikációs remények. Ma Portugália következik.

Jakab Árpád
Becsült olvasási idő: 4 perc
Örömittas magyarok. A hit és a szív diadala volt Fotó: MTI

Gulyást csinálunk a ma­gyar­ok­ból! – di­cse­ke­dett közösségi oldalán az izlandi kri­kett­szö­vet­ség a találkozó félidejében, ám a mérkőzés végén már nem született újabb bejegyzés. A magyar csapat órásit küzdve felállt a padlóról, s hiába vezetett félidőben 17–12-re Izland, majd fordulás után hat góllal is, hiába ítéltek több kiállítást a játékvezetők a magyarok ellen, Chema Rodriguez fiai elképesztő hajrát produkáltak. A második félidő felénél Rosta bravúros gólt szerzett, Szita lövése még elakadt a kapusban, de a Szeged beállója a kipattanót bevetődve a hálóba bokszolta, Ilic találatával pedig feljöttek két gólra, miközben Mikler kritikus pillanatokban védett nagyokat. Percek alatt minden megfordult: Bóka labdaszerzése és ziccere után már csak egy gól volt az izlandiak előnye, Rosta hetesével öt perccel a vége előtt kiegyenlítettek a magyarok, Bodó duplájával átvették a vezetést kettővel, mire az izlandiak kezdtek el kapkodni és hibázni, a végén pedig Miklernek egyszerűen nem lehetett gólt lőni. A magyar válogatott győzelmével újabb két pontot szerzett, a bizakodva várja a ma esti, Portugália elleni utolsó csoportmérkőzését.
„Hatgólos hátrányban vol­tunk, és az izlandi szurkolók miatt olyan volt, mintha náluk otthon játszottunk volna. A srácok elhitték, hogy kemény munkával nyerhetünk, és az utolsó pillanatig dolgoztak, harcoltak, és lépésről lépésre megnyerték ezt a meccset” – dicsérte tanítványait Chema Rodríguez szövetségi kapitány, Mikler Roland pedig azt emelte ki, hogy egy percig sem engedték el a mérkőzést, hiába dominált a meccs nagy részében az ellenfél, s a végén, amikor tényleg számított, a magyarok voltak a jobbak.

Eredmények, állás

D-csoport (Kristianstad): Magyarország – Dél-Korea 35–27, Izland – Portugália 30–26, Izland – Magyarország 28–30, Portugália – Dél-Korea 32–24. A mai műsor: Dél-Korea – Izland (19), Portugália – Magyarország (21.30).