Rangadót nyert az SZFC

Fontos mérkőzésen szerezte meg a három pontot a Székelyudvarhelyi FC a labdarúgó 3. Liga 22. fordulójában. Mészáros Alpár csapata a CSM Paşcani ellen aratott győzelemmel immár kilenc pontra távolodott el a kiesést jelentő 13. helytől, a következő fordulóban pedig játék nélkül jut újabb három ponthoz. Az FK Csíkszereda szabadnapos volt a hétvégi fordulóban, ám a csíkiak barátságos meccsen arattak sikert Nagyszebenben. [caption id="attachment_69044" align="aligncenter" width="1000"] Kilenc pontra távolodtak el a kiesést jelentő 13. helytől az udvarhelyiek Fotó: szfc.ro[/caption]
Nagyon fontos mérkőzésen sikerült újabb győzelmet aratnia a Székelyudvarhelyi FC-nek, a pénteki három pont pedig azt is ejelenti, egyelőre nincs veszélyben a csapat 3. Ligában. Az udvarhelyiek a kiesés elkerüléséért vívtak rangadót a CSM Pașcani ellen, a sikernek köszönhetően immár kilenc pont az előnyük pénteki ellenfelükkel szemben, így egyre valószínűbb, hogy a csapat ősztől is a harmadik vonalban szerepel. Pénteken Székelyudvarhelyen mindkét csapat nagyot küzdött, hiszen mind az SZFC, mind pedig a Pașcani a kiesés elkerüléséért harcol. A találkozó elején a vendégcsapat volt a kezdeményezőbb, ám a védelem és az SZFC kapusa is helytállt, mégis a hazaiak előtt adódott az első félidő legnagyobb helyzete, Csifó lövése után ugyanis a labda a keresztlécről pattanva hagyta el a játékteret. A szünet jót tett az SZFC-nek, a játékosok a második félidőben már sokkal többet támadtak, ez helyzetekben is megnyilvánult: Csifő kétszer is ziccerbe került, ám sajnos mindkét esetben hibázott az udvarhelyi támadó. A 72. perc meghozta a meccs egyetlen és a három pont sorsát eldöntő találatot is. Vízi beadását követően Csíki fejelte a labdát a hálóba, a játékszer pedig a kapufáról pattant a vendégek hálójába. A gól kissé megnyugtatta a hazaiakat, akik inkább védeni, semmint növelni próbálták előnyüket, a vendégek pedig a meccs hajrájában kitámadva próbálták meg az egyenlítést, de az SZFC védelme remekül helytállt, a hosszabbítás perceiben pedig Pop védett egy pașcani-i ziccert, így az udvarhelyiek egygólos győzelmével zárult az összecsapás. A lefújást követően az edző, Mészáros Alpár kifejtette, nagyon meg kellett dolgozniuk a győzelemért: „Bevallom, nem kezdtünk jól, az első félidőben ők irányítottak, a szünetben sikerült rendet rakni a fejekben. A második felvonásban már sokkal jobban játszottunk, munkás meccs volt, örülök, hogy betaláltunk. Ez a diadal nagyon fontos volt, kezdjük látni a fényt az alagút végén. Persze még kellenek pontok a bennmaradásért” – nyilatkozta a klub honlapján Mészáros Alpár Készülnek a derbire Nem ült tétlenül a 22. forduló szabadnaposa, az FK Csíkszereda sem, hiszen Nagyszebenben az FC Hermannstadt II. ellen játszott barátságos meccset. A következő fordulóban a csíkiak a 3. Liga I. csoportjának éllovasát, a Bákói Aerostart fogadják, éppen ezért kötötték le a nagyszebeniek ellen a barátságos meccset, amelyet Bajkó Barna tizenegyesből szerzett találatával meg is nyertek. Bálint László György, az FK vezetőedzője azt mondta, jó és hasznos mérkőzés volt. „Örülök, hogy nem kaptunk gólt. A védelem magabiztos és szervezett volt, úgyhogy nem volt gond. A befejezéseknél kicsit lehettünk volna koncentráltabbak, mert volt 3-4 nagy gólhelyzetünk, de összességében elégedett vagyok a látottakkal” – mondta a csíki tréner.   Eredmények, állás 3. Liga, 22. forduló: Székelyudvarhelyi FC – CSM Paşcani 1–0 (0–0) /Csíki Norbert (72.)/, Bákói Aerostar – CSM Roman 4–2, CSM Focşani – Sănătatea Darabani 2–0, Szászhermány – Kézdivásárhelyi KSE 4–3, Sporting Lieşti – Barcarozsnyói Olimpic Cetate 0–1, Galaci Metalosport – Bucovina Rădăuţi 0–3 (játék nélkül), Galaci Suporter Club Oţelul – Avântul Valea Mărului 3–0 (játék nélkül). Az FK Csíkszereda szabadnapos volt. 1. Bákói Aerostar 21 16 4 1 65–13 52 2. Galaci Suporter Club Oţelul 21 13 7 1 42–10 46 3. FK Csíkszereda 20 14 4 2 49–20 46 4. CSM Roman 20 11 4 5 45–26 37 5. Sporting Lieşti 21 11 4 6 39–20 37 6. Barcarozsnyói Olimpic Cetate 21 10 6 5 35–19 36 7. Szászhermány 21 10 3 8 37–18 33 8. Bucovina Rădăuţi 20 9 4 7 25–17 31 9. CSM Focşani 21 7 8 6 35–25 29 10. Kézdivásárhelyi KSE 20 7 5 8 49–36 26 11. Székelyudvarhelyi FC 21 7 1 13 31–41 22 12. Sănătatea Darabani 20 5 4 11 29–41 19 13. CSM Paşcani 20 4 1 15 21–50 13 14. Avântul Valea Mărului 20 2 1 17 26–58 7 15. Galaci Metalosport 21 0 0 21 2–136 –12 HN-összeállítás A cikk a Hargita Népe április 16-i számában jelent meg.