Rájátszásban a VSK Csíkszereda

Noha a pályán nem sikerült kiharcolnia a VSK Csíkszeredának a hazai férfi kosárlabda-bajnokság 9–16. helyéért a rájátszásba jutást, a Târgu Jiu SE visszalépése nyomán mégis elindulhat Lászlófy Botond csapata. A csíki csapatra így legkevesebb hat mérkőzés vár. [caption id="attachment_87412" align="aligncenter" width="1000"] A VSK a bajnokság 9–12. helyéért játszhat Târgu Jiu helyett Fotó: László F. Csaba / Archív[/caption] A szezonban elszenvedett rengeteg negatív játékvezetői ítélet, valamint az alapszakaszt követően módosított kiírás is hátrányos helyzetbe hozta a VSK Csíkszereda férfi kosárlabda-csapatát, így a gárda a középszakasz után egy ponttal maradt le a rájátszás 9–16. helyéért kiírt körről. A középszakasz vége felé már hallani lehetett, hogy az anyagi gondokkal küzdő Târgu Jiu SE nem vállalja a rájátszást, ez a hét elején biztossá is vált. Lászlófy Botond, a VSK Csíkszereda elnöke és a kosárlabdacsapat edzője lapunknak elmondta, hétfőn jelezte a szakszövetség felé a Târgu Jiu SE, hogy súlyos anyagi gondjaik miatt nem tudják vállalni a 9–12. helyért kiírt kört. A szakszövetség ezután értesítette a VSK-t, ugyanakkor megkérdezte, a csíki csapat át akarja-e venni a Târgu Jiu helyét. – Egyértelműen igennel válaszoltunk kedden a felkérésre, hiszen ez volt a bajnokság elején a célunk, hogy a 9–12. helyért kiírt rájátszásba kerüljünk. Megjegyezném, ha az alapszakasz végén a Román Kosárlabda Szövetség néhány klub nyomására nem változtatta volna meg az idény elején közzétett kiírását, akkor nem kellett volna várjuk a Târgu Jiu SE visszalépését, hogy ebben a csoportban is játszhassunk. Mi több, kedvezőbb is lehetett volna nekünk a párosítás – nyilatkozta lapunknak a VSK Csíkszereda edzője. Hozzátette, legkevesebb hat mérkőzése lesz még a csapatnak. A 9–12. helyért a kiírás szerint a CSO Voluntari csapatával játszik a VSK Csíkszerda egyik fél második sikeréig, a pályaelőny pedig Voluntari-nál lesz. Győzelem esetén az ABC Athletic Konstanca – VSK Máramarossziget párharc nyertesével, vereség esetén az említett páros vesztesével játszik a VSK Csíkszereda. A csíkiak április 25-én Voluntari-on, május 2-án Csík­szeredában lépnek pályára, és amennyiben szükség lesz a harmadik meccsre, úgy azt május 5-én idegen környezetben vívja a VSK. A második körben május 9-re, 12-re és 15-re vannak kiírva a meccsek, a második találkozó zajlik majd Csíkszeredában. Ifjúsági bajnokságok Négy korosztályban vettek részt a Hargita megyei csapatok az országos utánpótlás-bajnokságban, a négy klub összesen hét gárdával harcolt a pontokért, közülük egy a döntő tornán, egy pedig a B döntőben lesz érdekelt. Az U13-as fiúbajnokságban a Székelyudvarhelyi Vendor SK vett részt, a csapat 22 mérkőzésből hatot nyert meg. Az U14-es fiúbajnokságban a VSK Csíkszereda a hétvégén zárta a pontvadászatot, Vita András a bajnokság során 24 mérkőzésen 11 győzelmet aratott. Az U14-es lánybajnokság is véget ért, az ISK Gyergyószentmiklós a bajnokságban 24 mérkőzést játszott és tizenkétszer nyert. Az U15-ös fiúbajnokság is lezárult az ISK Gyergyószentmiklós számára, a csapat az alapszakasz 4. csoportját a hetedik helyen zárták 8 ponttal (1/6), míg a középszakasz D csoportjának harmadik helyén végeztek 12 ponttal (5/2). Az U15-ös lánybajnokságban két megyei csapat is küzdött. A VSK Csíkszereda a II. csoportban 18 ponttal (6/6) a negyedik lett, így bejutott a legjobb nyolc közé. A csíki lányok a döntőben az I. csoportban a CSU Brassó, a Szászrégeni Lucian Blaga és a Kézdivásárhelyi Nagy Mózes Középiskola csapatai ellen játszanak a csoportkörben, ezt követik majd a helyosztók. A tornát május 1. és 5. között tartják. Az ISK Gyergyószentmiklós a bajnoki alapszakaszban a II. csoportban 14 ponttal (2/10) a hatodik lett. Az U18-as lánybajnokságban a VSK Csíkszereda az alapszakaszban minden meccsét elveszítette, ám a középszakaszban a C csoport élén végzett 16 ponttal (7/2), így a 7–10. helyért kiírt B döntőben szerepelhetnek a Nagyváradi Rookies, a Brassói CSU és az ISK-Brasovia Brassó csapataival. Kopacz Gyula