Rájátszásban a Sportklub

Magyarországi túrával zárják az alapszakaszt az erdélyi csapatok a jégkorong Erste Ligában. A Csíkszeredai Sportklub első két meccsén öt pontot szerzett, amellyel biztosította helyét a rájátszásban, függetlenül a hátralevő meccseitől, akárcsak a Brassói Corona. A Gyergyói HK kétarcú volt.

Foggal-körömmel küzdött a pontokért a Sportklub Fotó: Ersteligapress

Utolsó mérkőzéseiket tudják le az erdélyi csapatok a jégkorong Erste Liga alapszakaszában. A címvédő Gyergyói HK hozta hektikus formáját az első két meccsen.
Nyitásként a FEHA19 otthonában egy gólokban gazdag összecsapáson, némi meglepetésre hosszabbításos vereséget szenvedtek. A Szilassy Zoltán által vezényelt gyergyói alakulat viszont másnap megmutatta, hogy miért a liga egyik legjobb csapata. A BJAHC ellen már remekelt a védelem, és az első harmadban szerzett kétgólos előnyből egyet meg tudtak tartani a meccs végéig.

A Csíkszeredai Sportklub, fedélzetén a két új igazolással – Asuchak és Tocsickij – az Újpest ellen kezdett. A két újból csak Asuchak öltözött. A rangadó kemény meccset hozott, amely végül Levin hosszabbításban szerzett találatával dőlt el. Egy nap pihenőt követően az a FEHA19 várt a csíkiakra, akik korábban megviccelték a GYHK-t. A fehérvári fiatalok ezúttal is közel voltak a meglepetéshez, hiszen a 47. percben még vezettek. Ám a hajrá a kék-fehéreké volt, akik zsinórban három gólt szereztek.
A kék-fehérek a bezsebelt öt ponttal biztosították helyüket a rájátszásba, függetlenül a Ferencváros elleni mérkőzés eredményétől, valamint függetlenül a középszakasz eredményeitől.

Újpest – Csíkszeredai Sport­klub 1–2 (0–0, 0–1, 1–0, 0–1) – aranygóllal /Saarelainen (47.), illetve Becze (37.), Levin (64.)/; Debreceni DEAC – Brassói Corona 4–2 (1–0, 2–0, 1–2) /Vasziljev (3., 22.), Szmirnov (24.), Rétfalvi (60.), illetve Valchar (45.), van­­Wormer (57.)/.
FEHA19 – Gyergyói HK 5–4 (3–1, 0–2, 1–1, 1–0) – aranygóllal /Farkas L. (6.), Keceli-Mészáros (8.), Ulamec (18.), Dobos (42.), Csollák (62.), illetve Orbán (9.), Vincze G. (23.), Sylvestre (31.), Vincze P. (49.)/.
DVTK Jegesmedvék – Brassói Corona 0–3 (0–1, 0–0, 0–2) /Lowney (19.), Valchar (46.), vanWormer (60.)/; BJAHC – Gyergyói HK 1–2 (0–2, 1–0, 0–0) /Molnár (39.), illetve Haaranen (9.), Bodó (18.)/.
FEHA19 – Sportklub 3–5 (1–0, 1–1, 1–4) /Farkas L. (2.), Dobos (21.), Blasko (47.), illetve Becze (30.), Reisz (44.), Sofron (48.), Levin (51.), Asuchak (53.)/; Újpest – Ferencváros-Telekom 4–1 (1–1, 1–0, 2–0) /Just (2.), Saarelainen (28., 54.), Metsavainio (60.), illetve Nemec (11.)/.
A Dunaújvárosi Acélbikák – Gyergyói HK, a Ferencváros – Sportklub, a BJAHC – Brassói Corona és a Debreceni DEAC – DVTK Jegesmedvék mérkőzés tegnap lapzárta után ért véget.