Peterhansel utolérte Vatanent

Az idei Dakar Rali harmadik szakaszán a korábban motorosoknál már a legendás viadalt többször is megnyerő, Mr. Dakarként is ismert Stéphane Peterhansel beállította vasárnap Ari Vatanen rekordját. A francia pilóta az autósok viadalán ötvenedik szakaszgyőzelmét ünnepelte.

Fotó: Gyenes Emánuel/Fb

Szaúd-Arábia ad otthont a világ legrangosabb sivatagi autós, motoros és kaminos versenyének, amely ezúttal is a Dakar Rali nevet viseli. Vasárnap az 58 éves, korábban a motorosok és az autósok között is végső győztes Stéphane Peterhansel győzött, ezzel a francia pilóta beállította Ari Vatanen rekordját: mindketten ötven szakaszgyőzelmet arattak a legendás terepralin. Amennyiben továbbra is remekel a francia, úgy elképzelhető, hogy már idén megdönti a részsikerek csúcsát.

Az idei Dakar Rali első szakaszát a svéd Mattias Ekström (Audi) nyerte, a második napon a belga Guillaume de Mevius (Toyota Hilux) volt a leggyorsabb, míg vasárnap Peterhansel ért célba leghamarabb. Hétfőn a negyedik szakaszon első ízben volt a leggyorsabb Lucas Moraes (Toyota), a brazil pilóta a 438 km-es szakaszon mindössze 9 másodperccel volt gyorsabb Ekströmnél. Összetettben a szaúdi Jazeed al-Rajdzsi (Toyota) vezet Carlos Sainz (Audi) előtt, a spanyol hátránya 29 másodperc, míg a harmadik Ekström már több mint nyolcperces lemaradásban van az éllovashoz képest.
Gyenes Emánuel a prológon a 47., az első szakaszon a 33, a második etapon a 35., míg hétfőn a 27. helyen ért célba, összetettben pedig a 32. helyen áll közel kétperces hátrányban a listavezető Ross Branch mögött. A szatmárnémeti motoros a Legendák kategóriában a hetedik, míg a szervizcsapatok nélkül versenyző Motul kategóriában a második helyen áll.