Huszonhetedik lett Gyenes Emánuel a szuperszakaszon

A szatmárnémeti Gyenes Emánuel (Autonet Motorccycle Team) a 27. helyen végzett a motorosok mezőnyében az idei Dakar-rali 48 órán át tartó szuperszakaszát, amelyen a versenyzők magukra voltak utalva.

Hírszerkesztő: Kiss Előd-Gergely
Becsült olvasási idő: Kevesebb mint egy perc
Korábbi felvétel Fotó: Mani Gyenes/Fb

Az Agerpres hírügynökség beszámolója szerint a romániai sportoló 9 óra 22 perc és 44 másodperc alatt tette meg a 835 kilométert, amelyből a gyorsasági táv 626 kilométer volt. Elsőként a francia Adrien Van Beveren (Honda) ért célba 7 óra 57 perces és 29 másodperces időeredménnyel. A másodikként befutó ausztrál Toby Price (KTM) hátránya 4 perc és 13 másodperc, harmadik helyezett amerika Ricky Brabecé (Honda) pedig 5 perc és 2 másodperc volt. Összetettben Ricky Brabec vezet, akinek az előnye mindössze 51 másodperc a második helyen álló botswanai Ross Branchcsel (Hero Motosport Team Rally) szemben. A harmadik a chilei Jose Ignacio Cornejo Florimo (Honda) 8 perc és 14 másodperc hátránnyal. Gyenes a 25. helyen áll 03:56:05 órás lemaradással. Vasárnap a Dakar-rali hetedik szakasza közvetkezik, amikor a versenyzők a Rijád és Al-Duwadimi közötti távot teszik meg.