Loeb nyerte a negyedik szakaszt

Másfél perces különbséggel ért célba az első három autós a Dakar Rali keddi 4. szakaszán. A motorosoknál Gyenes Emánuel a 32. helyen fejezte be a keddi, 299 km-es szelektívet.

A szatmárnémeti motoros a sziklás talajjal is harcol Fotó: Gyenes/Facebook

Noha 631 kilométer várt kedden a Dakar Rali résztvevőire, ebből mindössze 299 kilométer volt a szelektív, így az autósoknak picivel több mint két és fél óra kellett ahhoz, hogy a rajttól elérjék a célt. Az autósok közül Sébastien Loeb volt a leggyorsabb, a francia után a szaúdi Jazed al-Radzsi ért célba 38 másodperccel később, míg a katari Nasszer al-Attijah mindössze 82 másodperccel maradt el a szakaszgyőztestől. Összetettben al-Radzsi áll az élen, a második Carlos Sainz hátránya 4 perc 19 másodperc, míg a harmadik al-Attijah 11 perc 3 másodperces lemaradással a harmadik.

A motorosok közül kedden a chilei Jose Ignacio Cornejo Florimo volt a leggyorsabb, Gyenes Emánuel 35 perc 13 másodperces hátránnyal a 32. helyen zárta a negyedik szakaszt. Összetettben a chilei motoros vezet, előnye úgy 75 másodperc Ross Branch-csal szemben, hogy a botswanait egyperces büntetéssel sújtották. Gyenes összetettben a 34. helyen áll, a legendák kategóriájában a hetedik, míg a szervizcsapat nélküli motorosok viadalában a második.
Ugyan a mai nap folyamán 645 kilométert kell teljesítsen a mezőny, ám ebből mindössze 118 kilométer a szelektív, viszont csütörtökön egy komoly maratoni, 48 órás szakasz vár a mezőnyre, amely során 835 km-t hajtanak a sivatagban, a mért etap 626 km-t tesz majd ki.