Parádés győzelem a rangadón

Az első hely volt a tét a román másodosztályú férfi kézilabda-bajnokság D csoportjának rangadóján, ahol a VSK Székelyudvarhely az éllovas Segesvári VSK-t fogadta. A Sipos Lóránt által dirigált udvarhelyiek meggyőző teljesítményt nyújtva az elejétől a végéig irányították az összecsapást és győzelmükkel az első helyre léptek és szinte biztos továbbjutók a csoportból.

Szombaton délután a székelyudvarhelyi városi sportcsarnokban a VSK Székelyudvarhely a Segesvári VSK-t látta vendégül a férfi kézilabda másodosztály D csoportjának tizenegyedik játéknapján. A két együttest egyetlen pont választotta el egymástól a tabellán, így azért harcolt a Sipos Lóránt által felkészített udvarhelyi alakulat, hogy egy győzelemmel a csoport élére állhasson.

A felek az odavágón döntetlent játszottak, egy olyan összecsapáson, amelyen az udvarhelyiek szinte végig hátrányban voltak és az utolsó percekben jött össze az egyenlítés. Az udvarhelyiek a visszavágók során viszont jó formát mutattak, hiszen a kötelező győzelmeket elérték, míg a Fogaras elleni rangadót is jó teljesítménnyel tudták le.

A Segesvár elleni rangadót zsinórban lőtt négy találattal indították, a kapuban Orbán Szilárd védései magabiztosságot adtak, bár a vendégek kapaszkodtak, sokáig nem tudtak nagyon közel kerülni a hazaiakhoz.

A 20. percben kellett időt kérnie, Sipos Lórántnak, amikor kétgólosra faragta az ellenfél a hátrányát (11–9). Öt minutumig nem dobott gólt egyik fél sem, aztán Tófalvi Krisztián mozdította el az eredményjelzőt erről az állásról, a pihenőre visszaállították a négygólos előnyt (15–11).

A második játékrész elején felváltva lőtték a csapatok a gólokat. Az udvarhelyiek szempontjából ez jó volt, hiszen megmaradt a nyugtatónak mondható vezetés. A félidő derekán a csapatkapitány, Komporály Attila két löketével 22–17-re elhúztak. Innen pedig már nem volt visszaút a vendégeknek. A rangadót az elejétől a végéig vezetve nyerte a VSK Székelyudvarhely, ezzel pedig vezetik a D csoportot és mondhatni zsebben van a továbbjutás, ami a bajnokság következő szakaszát illeti.

Eredmények, D csoport

11. forduló: VSK Székelyudvarhely – Segesvári VSK 31–26 (15–11) /a VSK gólszerzői: Komporály Attila 9, Jére Róbert 5, Katona Tamás, Fekete Róbet 4-4, Ferenczi Botond 3, Tófalvi Krisztián 2, Pál Szilárd, László Zsolt, Mátyás Demeter és Hadnagy Lóránt 1-1/.

A játéknap további eredményei: Vidombáki Sporting – Tordai Potaissa II. 28–31, Kolozsvári U II. – Fogarasi VSK 19–38, Nagybányai Minaur II. – Segesvári CNE 37–35.

Az élmezőny: 1. VSK Székelyudvarhely 28 pont, 2. Segesvári VSK 26, 3. Fogarasi VSK 25.

Fotó: vskudvarhely