Összmagyar Nemzeti Diákbajnokság

Pécs adott otthont a 11. Összmagyar Nemzeti Diákbajnokságnak, amelyen több udvarhelyszéki sportoló is részt vett. Az Aranycsapat Alapítvány által szervezett vetélkedőn két – általános iskolás és középiskolás – korosztályos diákok vettek részt Felvidékről, Kárpátaljáról, Délvidékről, Vajdaságból és Erdélyből, a sportolók asztalitenisz, lány kézilabda, birkózás és sakk sportágakban méretkeztek meg. A viadalon közel háromszázan vettek részt. Asztaliteniszben az általános iskolások korosztályában a székelyudvarhelyi Sánduly Levente győzött ISK-FSK-s csapattársa, Balázs Csaba előtt, a középiskolásoknál Tamás Szabolcs győzött, míg a szintén udvarhelyi Szabó Hunor a harmadik helyen zárt. Az összesített pontversenyben Vajdaság után a második helyen zárt az udvarhelyi asztalitenisz-csapat. A lány kézilabda-viadalon Zetelaka csapata a döntőben hetesekkel kapott ki a délvidéki Ada gárdájától, így a második helyen zártak a székelyföldiek. Birkózásban több mint tíz székelyudvarhelyi érmes volt a bajnokságon. Az első helyen zárt Kovács József (33 kg), Kaffai Botond (37 kg), Balázs János (40 kg), Tófalvi Richárd (40 kg), Bálint Botond (66 kg), Jakab Barna (73 kg), Lőrincz Botond (58 kg). Második lett Pál Zsolt (31 kg), Balázs Barna (53 kg) és Veres Tivadar (59 kg), míg Hegyi Mátyás (63 kg) harmadikként végzett. Összetettben a székelyföldiek a dobogó legmagasabb fokára állhattak fel. Sakkban az általános iskolás fiúk versenyét a korondi Jancsó Bálint nyerte. A középiskolások összesített pontversenyét a vajdasági csapat nyerte 10 ponttal, a második helyen Erdély, a harmadikon Felvidék, a negyediken Kárpátalja csapata végzett. Az általános iskolásoknál Székelyföld, Délvidék, Felvidék és Kárpátalja lett a sorrend.