Országos bajnokok a csíkiak

Megnyerte a csapat cselgáncs országos bajnokságot a Csíkszeredai Sportklub U23-as cselgáncscsapata a hazai rende­zésű tornán. Az ISK alakulata az ötödik helyen zárt, míg a másnapi földharcversenyen három érem született. [caption id="attachment_39903" align="aligncenter" width="960"]Nem találtak legyőzőre a csíki cselgáncsozók Nem találtak legyőzőre a csíki cselgáncsozók[/caption] A csíkszeredai Erőss Zsolt Arénában rendezték meg az elmúlt hétvégén a cselgáncsozók U23-as csapat országos bajnokságát, illetve az egyéni földharc országos bajnokságot. Szombaton előbb a csapatoké volt a főszerep, ahol mindenki mindenkivel megküzdött. Csíkszeredát a Sportklub, illetve az ISK alakulatai képviselték. A két csapat közül a Csíkszeredai Sportklub cselgáncsozói nem találtak legyőzőre és az első helyet szerezték meg, míg az ISK képviselői az ötödik helyen zártak. A másnap megrendezett föld­harcversenyen Koncz Botond ezüstérmet, Bartos Albin és Stoica Márk bronzérmet szereztek, míg Orbán Lehel, illetve Kocsis Hunor az ötödik helyen zárt. Eredmények Csapat országos verseny: 1. Csíkszeredai Sportklub: 66 kg: Bardócz Richárd és Orbán Lehel. 73 kg: Szabó Frigyes. 81 kg: Pál Gyula és Bartos Albin. 90 kg: Stoica Márk és Kocsis Hunor. +90 kg: Koncz Botond; 5. hely: ISK Csíkszereda: 66 kg: Márton Benedek és Radvánszky Szilárd. 73 kg: Márton Róbert és Kedves Szilárd. 81 kg: Koncz Lehel és Barazsuly-Ladó Ákos. 90 kg: Kajtár Endre. +90 kg: Imre Norbert. Földharc: 2. hely: Koncz Botond (+100 kg); 3. hely: Bartos Albin (81 kg), Stoica Márk (+81); 5. hely: Orbán Lehel (66 kg), Kocsis Hunor (+90 kg). A Csíkszeredai Sportklub cselgáncsozóit Albu Botond és Cseke Szilárd, míg az ISK sportolóit Dániel Albert, Dánél Szabolcs, Pantea Cornel és Székely Attila készítették fel. Darvas Attila