Olaszország is búcsúzott

A tavalyi két frissen feljutó nem tudott megmaradni a világelitben, a Kölnben és Párizsban zajló jégkorong-világbajnokságon. Szlovénia után Olaszország is búcsúzott, így a magyar válogatott is megkapta minden ellenfelét a jövő évi Divízió I/A csoportos vébére. Nem sikerült a bravúr az olasz válogatottnak a Kölnben és Párizsban zajló A csoportos jégkorong-világbajnokságon, és hétfő este az A csoport utolsó meccsén kétgólos vereséget szenvedtek a jövő évi vébé házigazdájától Dániától. Az olaszok jól tartották magukat, ám az utolsó három percet már nem bírták, és előbb egy emberelőnyös gólt kaptak, majd Egger nem mindennapi öngóljával 2–0-ra kikaptak és búcsúztak az A csoporttól. A két frissen feljutó, Szlovénia és Olaszország, így búcsúzott a világelittől. A magyarok így jövőre megkapták minden ellenfelüket a Divízió I/A csoportos vébére. Ezen hatosban tehát Szlovénia, Olaszország, Kazahsztán, Lengyelország, Magyarország és Nagy-Britannia fog szerepelni. A két kieső mellett tegnap letisztázódott a negyeddöntők párosítása is. Lapzártánkig egy negyeddöntős hely nem volt ismert, méghozzá az A csoport negyedik helyezettje, ahol a Németország – Lettország győztese lép a negyeddöntőbe. Eredmények A csoport: Dánia – Svédország 2–4 (0–1, 0–2, 2–1), Dánia – Olaszország 2–0 (0–0, 0–0, 2–0), Oroszország – Lettország 5–0 (2–0, 2–0, 1–0), Svédország – Szlovákia 4–2 (2–0, 1–1, 1–1), Oroszország – Egyesült Államok 3–5 (1–0, 2–3, 0–2). A Németország – Lettország mérkőzés lapzárta után ért véget. B csoport: Svájc – Finnország 2–3 (2–1, 0–0, 0–1, 0–1) – h. u., Kanada – Norvégia 5–0 (2–0, 2–0, 1–0), Franciaország – Szlovénia 4–1 (0–0, 2–0, 2–1), Fehéroroszország – Norvégia 4–3 (0–0, 2–1, 2–2), Csehország – Svájc 1–3 (0–1, 1–1, 0–1). A Kanada – Finnország mérkőzés tegnap este lapzárta után ért véget. A negyeddöntő párosítása: csütörtök: Egyesült Államok – Finnország/Csehország (17.15), Oroszország – Finnország/Csehország (17.15), Kanada – Lettország/Németország (21.15), Svájc – Svédország (21.15). HN-összeállítás