Olasz Annáé az első magyar érem

Nem jutott a negyeddöntőbe a magyar női vízilabda-válogatott a Kazanyban zajló vizes világbajnokságon, miután megsemmisítő vereséget szenvedtek az Egyesült Államoktól. A magyarok Olasz Anna révén megszerezték első érmüket. Elkezdődtek az úszóversenyek is. [dropcap]O[/dropcap]lasz Anna ezüstérmet nyert a nyílt vízi úszók 25 kilométeres távján a kazanyi világbajnokságon. Olasz Anna végig az élmezőnyben utazott a nyílt vízi úszók leghosszabb távján, és – miután az előbb rajtoló férfiak „lekörözték” őket – a verseny második felét a táv 2011-es világbajnokával, Ana Marcela Cunhával tempózva tette meg. Cunha és Olasz egyre jobban elhúzott a mezőnytől, a magyar versenyző egy ideig vezetett is, a hajrában viszont a brazil robbantott, és ezt a tempóváltást a 21 éves magyar már nem tudta lekövetni, ám második helye Kovács Rita 21 évvel ezelőtti ezüstje után így is a második magyar érem hosszútávúszásban. Sima vereség Nem jutott a nyolc közé a magyar női vízilabda-válogatott a kazanyi világbajnokságon, miután az egyenes kieséses szakasz első meccsén öt góllal kikapott az olimpiai címvédő Egyesült Államoktól. A világ- és Európa-bajnoki bronzérmes magyarok, ahogyan 2011-ben Sanghajban, most is a 9–12. helyért folytathatják szereplésüket: ma, 12.10 órától a kanadaiakkal találkoznak. Női vízilabdatorna, a negyeddöntőbe jutásért: Egyesült Államok – Magyarország 12–7 (3–1, 4–1, 4–1, 1–4). Az úszók is csobbantak Tegnap délután már a nagymedencés úszók döntői is megkezdődtek a kazanyi vizes világbajnokságon. Négy döntőt rendeztek, amelyben két magyar érdekeltség is volt. A férfi 400 méteres gyorsúszás fináléjában Bernek Péter az ötödik helyen zárt. Az első helyet a kínai Szun Jang szerezte meg. A női szakágban Kapás Boglárka volt érdekelt, aki végül a nyolcadik helyen végzett. Az aranyat a papírformának megfelelően Katie Ledecky szerezte meg világbajnoki csúccsal. A női 200 m vegyes úszásban Hosszú Katinka elsőként jutott a döntőbe, míg Cseh László 50 m pillangón harmadikként lett finálés az elődöntők után.