Nyolc pályázat volt nyerő

Nyolc pályázatot nyújtott be a Hargita Megyei Labdarúgó Egyesület (HMLE) Hargita Megye Tanácsához, és mindegyik nyert is, így a megyei szakszövetség 50 500 lejt nyert, amelyeket a bírói díjakra, díjazásra, illetve a Heves megyével fennálló kapcsolat további erősítésére használják. Eredményesen pályázott Hargita Megye Tanácsánál a Hargita Megyei Labdarúgó Egyesület (HMLE), amely az idén 50 500 lejt nyert nyolc pályázaton keresztül. A nyolcból hat pályázat a körzetiben, illetve a megyei bajnokságban szereplő csapatok bíró díjának megsegítésére megy, ami 40 ezer lejre rúg. A kitét viszont az, hogy akik a körzetit megnyerték és nem indulnak magasabb osztályban, azok nem részesülnek e támogatásban. A győztes csapatok továbbá egy másik pályázatból díjakban részesülnek. Az utolsó pályázat az évek óta fenntartott Heves megyei társszövetség közti kapcsolat erősítésére megy. A két megye U17-es, U15-ös fiúcsapatai, illetve az U17-es lánycsapatai játszanak egymással. Szentes Antal, a megyei tanács sport- és ifjúsági szakbizottságának titkára megjegyezte, hogy a megyei tanács ebben az évben 75 ezer lejjel emelte a sportnak járó pénzösszeget, amely jelenleg 600 ezer lejre rúg. A HMLE vezetősége a következő szezonnal kapcsolatosan megjegyezte, hogy augusztus 11-ig várja a nevezéseket mind a körzetibe, mind a megyeibe. Fontos újítás, hogy a 4. Ligában csapatonként 3-3, az 5. Ligában 2-2, a 6. és 7. Ligában pedig 1-1 fiatal játékost kell szerepeltetni egész mérkőzés ideje alatt. HN-összeállítás