Nyert az SZFC és az FK is

Mindkét Hargita megyei csapatnak sikerült győzelemmel kezdenie a hazai labdarúgó 3. Liga tavaszi idényét. A Szé­kely­udvarhelyi FC pénteken drámai csatában győzte le a Dési Unireát, míg az FK Csíkszereda tegnap délután könnyedén nyert a Barcarozsnyói Olimpic Cetate ellen. [caption id="attachment_85092" align="aligncenter" width="1000"] Remek játékkal nyerte meg a tavaszi idény első meccsét az FK Fotók: László F. Csaba[/caption] Sikerrel kezdte mindkét Hargita megyei csapat a hazai labdarúgó 3. Liga tavaszi idényét, a Székelyudvarhelyi FC pénteken, az FK Csíkszereda tegnap hazai pályán győzte le ellenfelét. A következő fordulóban megyei rangadót rendeznek a Küküllő parti városban. Az SZFC drámai csatában, de végül nyert a Dési Unirea ellen, noha hazai szemszögből a lehető legrosszabbul indult a találkozó: a vendégek a második percben büntetőhöz jutottak, amelyet Pintea értékesített. A gól nem fogta meg a hazaiakat, irányították a mérkőzést, a 13. percben pedig Bogdan Mintaș egyenlített. Térfélcsere után egymás után érkeztek az SZFC-helyzetek, de újra a vendégek jutottak előnyhöz: a 66. percben Florin Blaj révén a désiek megint megszerezték a vezetést.Négy perccel később azonban jött a válasz a hazaiak részéről, a téli szünetben igazolt Romaric Logon egyenlített. A hajrában emberelőnybe került a házigazda, ennek ellenére a vendégek jártak közel az újabb gólhoz, de Tudose mentett. A hosszabbítás utolsó percében ismét Logon villant meg és megszerezte a hazaiak számára a győztes találatot. Csíkszeredában a sáros és emiatt főleg a középpályán nagyon csúszós pályával is meg kellett küzdjenek az FK és a Barcarozsnyói Olimpic Cetate focisai. A hazaiak a második percben egy szögletet követően kihagytak egy helyzetet, ám azt követően is uralták ellenfelüket, ez pedig a 13. percben érett góllá, miután Magyari passzából Bajkó megszerezte az első találatot. A vendégek egyetlen helyzetét követően is a csíki kapu mellé ment a labda, míg a házigazdák aktívabbak voltak, mi több, az első félidő utolsó percében a vendégek egyik védője a gólvonalról mentette meg őket az újabb találattól. A pihenőt követően a barcarozsnyóiak aktívabban kezdték a meccset, kilenc perccel később közel álltak az egyenlítéshez, ám Bordás bravúrral hárította a labdát. A második félidőben is tizenhárom percet kellett várni a csíki gólra, ezúttal is Bajkó volt eredményes, aki ezúttal Pál beadásából fejelte a labdát a felsőlécre, ahonnan a játékszer a rozsnyóiak kapujába pattant. A folytatásban is a csíkiak voltak kezdeményezőbbek, Antal is kihagyott egy helyzetet, maj a 77. percben a Bajkó helyére becserélt Hodgyai szerezte az FK utolsó találatát, akit Eder Gonzales indított nagyszerűen. A hajrában Mitra lesérült, és mivel Valentin Suciu korábban kihasználta az összes cserelehetőségét, így az FK tíz játékossal, de győztesen fejezte be a tegnap délutáni meccset. Eredmények Labdarúgó 3. Liga, 5. csoport, 16. forduló: FK Csíkszereda – Barcarozsnyói Olimpic Cetate 3–0 (1–0) /Bajkó Barna (13., 58.), Hodgyai László (71.)/; Székelyudvarhelyi FC – Dési Unirea 3–2 (1–1) /Mintaș (13.), Logon (70., 91.), illetve Pintea (2.), Blaj (66.)/; Medgyesi Gaz Metan II. – Tordai Arieșul Sticla 2–0, Kolozsvári CFR II. – Besztercei Gloria 2–1, Tasnádi Unirea – Szászrégeni Avântul 1–2, FC Szászhermány – Kolozsvári Sănă­tatea 0–1, Lénárdfalva – Marosvásárhelyi MSE 10–0, Radnóti SK – Nagybányai Minaur 0–5. Kopacz Gyula   1. Lénárdfalva 16 13 1 2 50–14 40 2. Minaur 16 10 5 1 31–8 35 3. FK Csíkszereda 16 10 4 2 41–12 34 4. CFR II. 16 9 5 2 34–18 32 5. Sănătatea 16 9 3 4 26–15 30 6. Avântul 16 7 6 3 23–16 27 7. Olimpic Cetate 16 8 2 6 18–18 26 8. Arieşul Sticla 16 7 3 6 22–21 24 9. Tasnád 16 5 6 5 27–29 21 10. Gloria 16 5 3 8 20–27 18 11. Szászhermány 16 4 3 9 20–26 15 12. Marosvásárhely 16 4 3 9 17–37 15 13. Dés 16 2 7 7 19–29 13 14. Székelyudvarhely 16 3 4 9 15–27 13 15. Gaz Metan II. 16 2 1 13 16–39 7 16. Radnót 16 2 0 14 12–55 6