Nem volt kérdés a győzelem

Önmagához képest gyengébb játékkal rukkolt elő a VSK Székelyudvarhely férfi kézilabdacsapata a másodosztály felsőházi rájátszásának kedd esti meccsén, ennek ellenére hétgólos győzelmet arattak az SK Medgidia ellen Sipos Lóránt tanítványai. Három fordulóval az A Divíziós férfi kézilabda-bajnokság felsőházi rájátszásának vége előtt eldőlt, hogy a VSK Székelyudvarhely biztosan az első két hely valamelyikén végez, és feljut a Bölények Ligájába. Ennek fényében fogadták az SK Medgidia csapatát kedden este a székelyudvarhelyiek a 12. fordulóban. Nem kezdett jól a házigazda, sok hibát követett el, így a találkozó elején az ellenfél volt egy-két góllal előnyben. A 12. percben 3–5-ös állásnál időt is kért Sipos Lóránt edző, ám az eredmény nem volt azonnali, hiszen csak a 20. percben tudta átvenni a vezetést az udvarhelyi gárda (8–7). A szünetig megtartotta minimális különbségét a házigazda (11–10), viszont a második játékrészben már nem engedte át a kezdeményezést a VSK Székelyudvarhely, leszakítani viszont csak a végjátékban tudta a vendégeket annak ellenére, hogy mindvégig náluk volt az előny. Ez volt a kilencedik diadala az együttesnek a rájátszásban. Az már a hazai meccs előtt eldőlt, hogy biztosan az első két hely valamelyikén zár a gárda, így egyenesen feljut az élvonalba. Eredmény: VSK Székely­ud­varhely – SK Medgidia 28–21 (11–10). A VSK gólszerzői: Ferenczi Botond 7, Csibi Hunor 5, Angelo Tăuțean 5, Tófalvi Krisztián 4, Katona Tamás 2, Jére Róbert 2, Tófalvi Tamás 1, László Zsolt 1, Hadnagy Lóránt 1.