Nem bírt az éllovassal a VSK Székelyudvarhely

Újabb bajnoki meccsen lépett pályára a VSK Székelyudvarhely a másodosztályú férfikézilabda-bajnokság rájátszásában. Az udvarhelyiek a harmadik fordulóban a VSK Fogaras vendégeként léptek pályára, ám hiába voltak többször is közel a hazaiakhoz, végül nem sikerült pontot rabolni. Egy győzelem és egy vereség után a VSK Székelyudvarhely másodosztályú férfikézilabda-csapata Fogarason, az éllovas otthonában lépett pályára a rájátszás harmadik fordulójában. A Sipos Lóránt által felkészített alakulat a csoportkör során egy győzelmet és egy vereséget, míg a téli felkészülés során két sikert könyvelhetett el a fogarasiak ellen, akik két győzelemmel indították a felsőházi rájátszást, a székelyudvarhelyiek pedig egy siker és egy vereség után utaztak Fogarasra. A találkozó elején fej fej mellett haladt a két együttes, többnyire az udvarhelyi csapatnál volt az előny. Negyedórát követően fordított a házigazda, ekkor kihasználta a vendégek hibáit, elhúzott hárommal (10–7). Ezt az előnyt meg tudták tartani a pihenőig a hazaiak még úgy is, hogy az udvarhelyiek kétszer is egyre faragták a hátrányt, ám a szünetben 14–12 állt az eredményjelzőn. A második játékrészben is hasonló volt a képlet: sok volt a vendégek pontatlansága, a 39. percben ugyan közel álltak az egyenlítéshez (18–17), de aztán tízperces gólcsend következett, ami alatt a fogarasiak elhúztak öttel (22–17). Ez sokba került a Sipos Lóránt által irányított csapatnak, innen már nem tudtak újítani. Elkönyvelték második vereségüket a rájátszásban. A következő fordulóban a második helyen álló VSK Resicabánya érkezik Székelyudvarhelyre. Eredmények, állás Felsőházi rájátszás, 3. forduló: VSK Fogaras – VSK Székelyudvarhely 28–23 (14–12). A vendégek gólszerzői: Csibi Hunor 6, Fekete Róbert 4, Angelo Tăuțean 4, Katona Tamás 3, Jére Róbert 2, Hadnagy Lóránt 2, Kónya Hunor 1, Palatka Barna 1. A forduló további eredményei: VSK Nagyvárad – VSK Resicabánya 29–31 (16–14), ESK Pitești – VSK Segesvár 30–27 (16–13), SK Medgidia – ESK Galac 36–32 (20–15). Az állás: 1. VSK Fogaras 9 pont, 2. VSK Resicabánya 9 p., 3. VSK Nagyvárad 4 p., 4. ESK Pitești 4 p., 5. VSK Székelyudvarhely 3 p., 6. SK Medgidia 3 p., 7. VSK Segesvár 3 p., 8. ESK Galac 0 p.