Négyből négy: Dunaújvárosban is vereség

Hiába játszott sokkal jobban ellenfelénél, a Csík­szeredai Sport­klub jég­ko­rong­csapata vesz­tesen hagyta el a játékteret Du­na­új­városban. A sok kiállítás meg­pecsételte a sorsukat. Nem termett babér a kék-fehérek számára Újvárosban                                                         Fotó: acelbikak.net Zsinórban három mérkőzést veszített el a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata a jégkorong Erste Liga felsőházában, így egyértelmű, hogy az alapszakasz-elsőségért járó első helyét elveszítette. A Jason Morgan–Hozó Levente edzőpáros csapata nem volt könnyű helyzetben és leginkább fejben kellett rendet tenni. Javítási lehetőség pedig nagyon gyorsan jött, hiszen tegnap este a Dunaújvárosi Acélbikák vendégei voltak a kék-fehérek, akik alaposan belehúztak. Igyekeztek Hughson képességeit próbára tenni, de ő állta a sarat. Az első 20 perc egyértelmű csíki fölényt hozott, ám a hazaiak ellentámadásai is rejtettek veszélyt magukban. Az első harmad vége viszont emberhátrányban találta a Sportklubot, ez áthúzódott a második felvonásra is. Ezzel a fórral pedig élni is tudtak a hazaiak, Dansereau révén. A gól után maradt a hazai fölény, de Pinczés szólóját védeni tudta Szamankov. Nem úgy Mazurek próbálkozását egy perc múlva. A kék-fehérek nem roppantak meg, tempót váltottak és nagy elánnal vetették bele magukat a küzdelembe. Hughson remek formában védett, Szamankov is a túloldalon, aki Somogyi szólóját is hárította. A 33. percben végül megtört a jég, és Taratuhin szépített. A harmad hajrájára érdekes jelenetek zajlottak. Előbb előnybe került a Sportklub, majd Beczét akasztották egyértelműen, hogy a végén testre ütésért ő üljön ki. A harmad végét jelző sípszó után a csíki játékosok és a játékvezetők között folytatódott a szópárbaj, amely végén Horváth 2 percet kapott, aztán megszületett egy 25 perces csapatbüntetés is. Az így kialakult kettős emberelőnnyel élni is tudtak a hazaiak a zárófelvonásban: Silló volt eredményes. És hogy ne legyen könnyű a vendégek dolga, egy újabb 5 a 3 elleni játék következett, ám a csíkiak remekül helytálltak. Egyenlő létszám mellett igyekeztek a csíkiak, de a sok emberhátrány alaposan kivett az erejükből, és a pontatlanságok miatt nem volt gördülékeny a játék. Ennek ellenére sikerült fölényt kiharcolni, sőt Pyett gólja visszahozta a reményeket. A hajrá emberelőnyben találta a Sportklubot, de sem 5 a 4 ellen, sem 6 az 5 ellen nem sikerült bevenni a remeklő Hughson ketrecét. A Sportklub negyedik középszakaszbeli meccsét is elveszítette és visszacsúszott a 4. helyre. Csütörtök este Debrecen lesz a következő ellenfél. Erste Liga, eredmények Felsőház: Dunaújvárosi Acélbikák – Csíkszeredai Sportklub 3–2 (0–0, 2–1, 1–1) /Dansereau (22.), Mazurek (24.), Silló (42.), illetve Taratuhin (33.)/. A csoport állása: 1. Ferencváros-Telekom 11 (3 mérkőzés), 2. Dunaújvárosi Acélbikák 7 (3), 3. Brassói Corona 6 (2), 4. Csíkszeredai Sportklub 6 (4), 5. Debreceni DEAC 3 (2). Alsóház: Fehérvári Titánok – Újpest 6–5 (2–2, 3–2, 1–1); Hokiklub Budapest – Schiller-Vasas HC 2–4 (1–0, 0–0, 1–3). A csoport állása: 1. Fehérvári Titánok 10 (3), 2. Gyergyói HK 9 (2), 3. Újpest 7 (3), 4. Hokiklub Budapest 4 (3), 5. Schiller-Vasas HC 4 (4). Román bajnokság Eredmények: Brassói Corona – Bukaresti Sportul Studențesc 17–0 (6–0, 5–0, 6–0); Sapientia U23 – Gyergyói HK 2–10 (0–5, 1–2, 1–3).