Nagyot szólt az ágyú Kézdivásárhelyen

Bár hét perccel a rendes játékidő vége előtt még három gól volt a Csíkszeredai Sportklub előnye a Háromszéki Ágyúsok otthonában, a kék-fehérek végül büntetőlövésekkel alulmaradtak a román bajnokság alapszakaszában lejátszott mérkőzésen.

Farkas Endre
Szétlövéssel nyert a Háromszéki Ágyúsok. Presztízssiker Fotó: László F. Csaba

A harmadik szezonbeli bajnoki összecsapásukra készültek a felek, az előző két alkalommal a Sportklub esélyeshez méltóan, igaz, kis kü­lönbséggel, de legyőzte a kézdivásárhelyieket. A harmadik bajnokit is Forsbergék kezdték jobban, a tavalyi ezüstérmes az első és a második harmad elején is betalált, így kétgólos előnyt dolgozott ki. A hazaiak hátrányát Molnár Zsombor felezte meg, ám Bíró Gergő még a második szünet előtt betalált, tehát maradt a kétgólos vendégvezetés.

Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

A záró(nak gondolt) játékrész ott folytatódott, ahol az előző abbamaradt, Bíró Gergő volt eredményes. A háromgólos előnyt a hajráig meg tudta őrizni a Sportklub, ám az Ágyúsok igazi huszáros hajrát nyitottak az 53. percben és három perc alatt eltüntették a különbséget.
Miután a rendes játékidő hajrájában és a hosszabbításban sem sikerült eldönteni a győztes kilétét, szétlövés következett. Ebben a házigazdák bizonyultak pontosabbnak és otthon tartották a plusz bajnoki pontot.
A folytatásban ma Csíkszeredában, vasárnap Gyergyó­szentmiklóson játszik egymás ellen a Sportklub és a Gyergyói HK, mindkét mérkőzés 18.30-kor kezdődik, és a román bajnoki mellett Erste Liga-meccs is a két találkozó.

Eredmény

Háromszéki Ágyúsok – Csíkszeredai Sportklub 5–4 (0–1, 1–3, 3–0, 0–0, 1–0) – szétlövéssel /Molnár Zs. (26., 54.), Gecse O. (53.), Részegh Zs. (56.), Nagy Tamás (GWS), illetve Forsberg (9.), Márton B. (21.), Bíró G. (28., 40.)