Három győzelem, idegenben

A Brassói Corona rangadót nyert az Újpest vendégeként, a Csíkszeredai Sportklub egy gólszegény találkozón vitte el a pontokat Székesfehérvárról, míg a Gyergyói HK egy fordulatokkal teli hatvan perc után gyűjtötte be a három pontot a jégkorong Erste Ligában.

Fordulatokban gazdag összecsapást húzott be a GYHK Fotó: Ersteligapress

A jégkorong Erste Ligában szereplő erdélyi csapatok mindegyike magyarországi kiszálláson vesz részt, amely első felvonását tökéletesen megoldották.
A Csíkszeredai Sportklub a FEHA19 vendége volt. A székesfehérvári fiatalok végig partiban voltak a kék-fehérekkel, és ezt mutatta a gólok száma is. A találkozó egyetlen találatát ugyanis a 48. percben jegyezhettük fel, amikor Silló jól helyezett távoli lövése talált utat a kapuba. Az utolsó percekben a Sportklub hősiesen védekezett és tartotta az eredményt.
A Gyergyói HK a DVTK Jegesmedvék vendége volt. A hazaiak kezdték a gólok sorát, majd a GYHK lépett meg kettővel. Innen a DVTK nemhogy egyenlíteni tudott, de a vezetést is átvette. Az utolsó szó viszont a GYHK-é volt, amely zsinórban három gólt szerezve biztosította be a három pontot.
A nap rangadóját Újpesten rendezték, ahol a házigazdák a Brassói Coronát fogadták. A kiegyenlített  mérkőzés vendégsikerrel ért véget, köszönhetően a Cenk alattiak remek helyzetkihasználásának.

Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

FEHA19 Székesfehérvár – Csíkszeredai Sportklub 0–1 (0–0, 0–0, 0–1) /Silló (48.)/.
DVTK Jegesmedvék – Gyergyói HK 4–6 (1–1, 1–2, 2–3) /Masella (8.), Berdnyikov (38.), Szirányi (43.), Doyle (45.), illetve Szigeti (11.), Orbán (31.), Wardley (36.), Sárpátki (47.), Bodó (52.), Sándor-Székely (60.)/.
Újpest – Brassói Corona 1–4 (0–0, 1–2, 1–2) /Just (33.), illetve Valchar (24., 58.), Szkacskov (33.), Gajdó (48.)/.
 Dunaújvárosi Acélbikák – BJAHC 2–5 (2–3, 0–1, 0–1) /Jensen (11.), Zohovs (18.), illetve Molnár B. (11.), Tóth R. (17.), Roach (20.), Blackwater (25.), Ravasz (49.)/.

Az első csíki pont
Elkezdték küzdelmeiket a Csíkszeredai Sportklub és a Gyergyói Fox Hockey női csapatai a magyar U25-ös bajnokságban. A székelyföldi csapatok a tavalyi ezüstérmes Rampage Womens Hockey együttesét látták vendégül, akik Csíkszeredában kezdtek. A vendégek előbb egy, majd két góllal is vezettek, de a magyar bajnokságban újonc csíkszeredaiak nagyot küzdve ikszre hozták a rendes játékidőt. A hosszabbítás viszont már nem tartott sokáig, hiszen a vendégek gyorsan betaláltak és elvitték a bónuszpontot. Másnap Gyergyószentmiklóson hasonló volt a forgatókönyv. Már mindenki a hosszabbításra készülődött, amikor a hazaiak az 58. percben betaláltak, majd az utolsó másodpercekben egy üres kapus találattal eldöntötték a győztes kilétét.
Eredmények: Magyar U25-ös bajnokság: szombat: Csíkszeredai Sportklub – Rampage Womens Hockey 3–4 (0–2, 2–1, 1–0, 0–1) – aranygóllal /Vitos (23., 55.), Oprea (34.), illetve Korpa (3., 31.), Máhl (11.), Kiss (61.)/; vasárnap: Gyergyói Fox Hockey – Rampage Womens Hockey 3–1 (0–1, 1–0, 2–0) /Zlate (23.), Bende (58.), Platica (60.), illetve Zsobrák (14.)/.