Belefutott a késbe a Sportklub

Megsemmisítő vereséget szenvedett hazai pályán a Csíkszeredai Sportklub a Debreceni EAC-tól a jégkorong Erste Liga legutóbbi játéknapján. A GYHK hosszabbításban, míg a Brassó rendes játékidős rangadót húzott be.

Nem várt nagy pofonba szaladt bele a Sportklub a DEAC ellen Fotó: ersteliga.hu

Nem kegyelmezett a Debreceni EAC a Csíkszeredai Sportklubon a jégkorong Erste Liga legutóbbi játéknapján. A csíkiak már a pénteki, Újpest elleni meccsen sima négygólos vereséget szenvedtek, és ezt tetézte a DEAC elleni találkozó. Az első 10-15 perc izgalmas játékot vetített elő, de ami utána jött, arra nem sok csíki drukker számított: szűk öt perc alatt a debreceniek négyet vágtak. Innentől kezdve nem volt megállás, a Sportklub játékosai elveszítették a fókuszt, és ezt kihasználták a vendégek. A meccs végére nyolc gól volt a különbség a felek között.
A Gyergyói HK rangadót vívott az Újpest ellen. Az első felvonás kiállításcunamit és egy hazai találatot hozott, amelyet a második harmad elején további egy góllal megtoldottak. A harmad második felére átkerülve gyorsan egyenlített az Újpest, majd a biztonságos játéké volt a főszerep. Így jöhetett a hosszabbítás, amelyet Vayrynen korai gólja zárt le.
Budapesten a Corona a dunaújvárosi pofonból felébredve a Ferencváros csapatát tudta legyőzni egy remek találkozón.
A soron következő hétvégén a GYHK és a Brassó hazai pályán fogadja a FEHA19, valamint a Dunaújváros alakulatait, míg a Csíkszeredai Sportklub első magyarországi túrájára utazik, ahol a BJAHC és a DVTK lesznek az ellenfelei.

Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

Erste Liga: vasárnap: FTC-Telekom – Brassói VSK Corona 3–5 (1–1, 1–3, 1–1) /Brady (19.), Turbucz (13.), Banga (54.), illetve Kóger (10.), Zagidulin (29.), Szkacskov (36., 38.), van Wormer (43.)/; Csíkszeredai Sportklub – Debreceni EAC 0–8 (0–4, 0–2, 0–2) /Culigin (15., 18.), Kreisz (19.), Galoha (20.), Shenfeld (23.), Kloz (37.), Ustsinenka (48.), Bucskin (55.)/; Gyergyói HK – Újpest 3–2 (1–0, 1–2, 0–0, 1–0) – hosszabbítás után /Sándor Székely (6.), Bodó (21.), Vayrynen (62.), illetve Walker (28., 33.)/; FEHA19 – BJAHC 2–7 (0–4, 1–3, 1–0)
/Dobos (31.), Ambrus (47.), illetve Sanerno (9., 37.), Nagy G. (11., 39.), Somoza (11.), Szabó D. (14.), Tóth. R. (40.)/; DVTK Jegesmedvék – Dunaújvárosi Acélbikák 5–3 (1–1, 3–2, 1–0) /Szathmáry (18.), Doyle (21.), Vokal (23.), Szirányi (36.), Blasko (50.), illetve Jensen (17.), Zohovs (28.), Sysak (32.)/.