Menetel a Kolozsvári CFR, mélyrepülésben a Sepsi OSK

Házigazdaként csak két csapatnak sikerült győznie a labdarúgó 1. Liga 13. fordulójában, három pályán vendégsikerrel zárult a meccs, két helyszínen pedig megosztották a pontokat a felek. A Kolozsvári CFR megerősítette vezető helyét a tabellán, miután legyőzte a Sepsiszentgyörgyi OSK-t, a háromszékiek viszont mélyrepülésben vannak, és immár csak két csapatot előznek meg a sorozatban. Mindössze Craiován és Kolozsváron tudtak győz­ni a vendéglátó csapatok a hazai labdarúgó 1. Liga alapszakaszának 13. fordulójában. Három helyszínről a vendégek mindhárom pontot elvitték, két pályán döntetlen született, egy találkozót elnapoltak. Az élen nem történt változás, továbbra is vezeti a sorozatot a Kolozsvári CFR, az Academica Clinceni még mindig hajt az első győzelemre, ám a sereghajtóhoz igen közel került a Sepsiszentgyörgyi OSK, amely az éllovastól elszenvedett vereséget követően már csak a clinceni-i gárdát és a Dinamót előzi meg. Nehéz helyzetben vannak a háromszékiek. Oltyán sikerek A forduló első játéknapján mindkét craiovai csapat pályára lépett: az U 1948 házigazdaként, míg az Universitatea vendégként játszott és gyűjtötte be a három pontot. Craiován az U 1948 a Gaz Metant fogadta, a hazaiak a szünet után két perccel szerezték meg a vezetést Bălan révén, a medgyesiek ugyan igyekeztek egyenlíteni, de a 83. percben emberhátrányba kerültek, a meccs hosszabbításában pedig Raicea is betalált a vendégek kapujába, így az 1. Liga újonca nyerte meg a találkozót. Péntek este a ploieşti-i I­lie Oană Stadionban fogadta a Chindia Târgovişte a másik craiovai csapatot, az Universitateát. A meccset a vendégek jól indították, mi több, a 17. percben a vezetést is megszerezhették volna, ha Dan Nistor pontosabb a jogosan megítélt büntetőt követően, ám az Universitatea játékosa a kapu fölé lőtte a labdát. A kiegyensúlyozott mérkőzés egyetlen találatát Andrei Ivan érte el a 73. percben, ez a gól pedig elég volt az Universitateának ahhoz, hogy három ponttal távozzon a prahovai megyeszékhelyről. Meglepetések napja Szombaton három meglepetés is született az 1. Liga 13. fordulójában. Az Anghel Iordănescu Stadionba kilátogató nézők arra számítottak, hogy az FC Voluntari fellép a második helyre a tabellán – hiszen ekkor már ismert volt, hogy a FCSB nem tud kiállni a Farul ellen –, ehhez viszont győznie kellett volna a gárdának a FC Argeş ellen. Nos, a voluntari-iak számítása nem jött be, ugyanis Dumitrașcu a 64. percben vezetéshez juttatta a vendégeket, a hazaiak ugyan hajtottak az egyenlítésért, emiatt a védelemre kevésbé összpontosítottak, ezt pedig Antun Palić a 80. percben kihasználta, így Voluntari-ból a pitești-i gárda távozott mindhárom ponttal. Mi több, a sikernek köszönhetően a nyolcadik FC Argeş mindössze négy pontra van a második Universitatea Craiovától. Késő délután a másik Argeş megyei csapat is kisebb bravúrt hajtott végre. Mioveni-ben a városi stadionban egyértelműen a FC Botoşani volt az esélyesebb, a moldvaiaknak ugyanis kétszer annyi pontjuk volt, mint a mioveni-i gárdának. Ennek ellenére a hazaiak a 60. percben Guilherme Garutti révén vezetéshez jutottak, ám ezt követően elkövettek egy nagy hibát: átadták a kezdeményezést a moldvaiaknak. Az FC Botoșani játékosai végig támadták az utolsó fél órát, számos helyzetet kihagytak, majd a 90. percben közel álltak az egyenlítéshez, a jogosan megítélt büntetőt Richard Sila végezte el, ám a hazaiak kapusa, Răzvan Ducan védte a lövést. Az, hogy Silát nem verték nyakon az öltözőben, Racoviţannak köszönhető, aki végül a meccs hosszabbításában megszerezte az egyenlítő találatot a moldvaiaknak. A bukaresti rangadónak sem a házigazdák voltak az esélyesei, ennek hangot is adott a Rapid vezetősége a meccset megelőző napokban, de a „vörös kutyák” harcosan játszodták végig a meccset, és csak a szerencsén múlt, hogy a vasutasok ponttal mehettek el a Dinamo stadionból. Gabriel Torje az 55. percben szerezte meg a házigazdáknak a vezetést, a Dinamo játékán nem nagyon látszott, hogy a csapat utolsóelőtti a bajnokságban, foggal-körömmel védték az előnyt, ám a meccs hosszabbításában az exháromszéki Nicolae Carnat végül pontot érő gólt lőtt, így a vendégek nem égtek le a Ștefan cel Mare sugárúti stadionban. Az erőviszonyokat tekinte csak egy apró megjegyzés: a forduló előtt a Dinamo hét, a Rapid 21 pontig jutott. Meccsnap meccs nélkül Vasárnapra egyetlen találkozót írt ki a hazai Profi Labdarúgó Liga (LPF), de azt is elnapolták. Ugyanis a Bukaresti FCSB már csütörtökön jelezte, nincs annyi egészséges játékosuk, hogy ki tudjanak állni a Farul elleni idegenbeli mérkőzésre. A fővárosiak kérték a LPF-t, hogy napolja el a mérkőzésüket, ugyanis huszonnyolc fős keretükből nyolcan sérültek, nyolcnak pedig pozitív lett a koronavírus-tesztje, akárcsak az edzői stábnak. A liga jogi bizottsága is megvizsgálta a FCSB által benyújtott orvosi igazolásokat, ezt követően döntött úgy a LPF, hogy november 4-re halasztja. Erdélyi sikerek Hétfőn is két mérkőzést játszottak, késő délután a fővárosi Dinamo Stadionban fogadta az Academica Clinceni az Aradi UTA gárdáját. A sereghajtónak ezúttal sem jött össze a győzelem, az aradiak gyakorlatilag az első félidőben lezárták a meccset, miután Hora a 21. percben, valamint a játékrész hosszabbításában is bevette az Academica kapuját, Miculescu pedig a 38. percben volt eredményes. A második félidőben egyik csapat sem hajtotta túl magát, így az erdélyiek háromgólos sikerrel hagyták el a fővárost. Este a Dr. Constantin Ră­du­lescu Stadionban erdélyi rangadót láthattak a tévénézők, ugyanis ezt a meccset – ahogyan az Academica – UTA találkozót is – már nézők nélkül játszották. A papírforma természetesen a kolozsváriak sikerét vetítette elő, ám a háromszéki drukkerek reménykedtek, hogy a Kincses Városban összejön a Sepsi OSK idei második 1. ligás sikere. A piros-fehérek nagy bánatára tovább tart a háromszékiek nyeretlenségi sorozata: a Sepsi OSK utoljára az első fordulóban, július 16-án aratta az 1. Liga 2021/2022-es kiírásának egyetlen sikerét – az Academica ellen –, azóta hét döntetlen és öt vereség a háromszékiek mérlege. A 25. percben az egykori OSK-s Bouhenna Deac szögletét követően szerezte meg a vezetést a kolozsvári vasutasoknak, akik gyakorlatilag az első lehetőséget gólra váltották. A szünetet követően Culio ellen szabálytalankodott Mitrea és Ispas is, így büntetőrúgáshoz jutott a CFR. A jogosan megítélt tizenegyest viszont Niczuly védte, a kapusról kipattanó labdát viszont a büntetőt hibázó Culio a vendégek hálójába lőtte, így az éllovas megduplázta előnyét, amelyet meg is tartott a meccs végéig, pedig Omrani és Alibec előtt is adott volt a lehetőség az újabb gólszerzésre. Éllovas maradt a CFR, két ponttal nőtt az üldözőkkel szemben – köszönhetően a FCSB meccshalasztásának –, a Sepsi OSK mélyrepülése viszont tartóssá vált, így a háromszékiek immár a 14. helyig csúsztak vissza, a hétvégén pedig rangadót játszanak az őket üldöző, utolsó előtti helyezett Dinamóval. 1. Liga A 13. forduló eredményei: U Craiova 1948 – Medgyesi Gaz Metan 2–0, Chindia Târgoviște – Universitatea Craiova 0–1, FC Voluntari – FC Argeș Pitești 0–2, SK Mioveni – FC Botoșani 1–1, Bukaresti Dinamo – Bukaresti Rapid 1–1, Academica Clinceni – Aradi UTA 0–3, Kolozsvári CFR – Sepsiszentgyörgyi OSK 2–0. A Konstancai Farul – Bukaresti FCSB találkozót november 4-re napolták el. A 14. forduló műsora: péntek: FC Botoșani – Farul (20.30); szombat: Universitatea Craiova – SK Mioveni (19), Kolozsvári CFR – FC Voluntari (21.30); vasárnap: Gaz Metan – Academica (15), Sepsi OSK – Dinamo (17.30), FCSB – FC Argeș (20.30); hétfő: UTA – Chindia (17.30), Rapid – U Craiova 1948 (20.30). Románia-kupa, nyolcaddöntők Eredmény: VSK Filiaşi – Nagyszebeni FC Hermannstadt 6–5, Medgyesi Gaz Metan – Chindia Târgovişte 0–1, FC Voluntari – Bukaresti FCSB 3–0 (játék nélkül). A Bukaresti Dinamo – FC Argeş Piteşti találkozó lapzárta után ért véget. A további műsor: ma: Nagybányai Minaur – Universitatea Craiova (18); holnap: FC Buzău – Dunărea Călăraşi (15), U Craiova 1948 – Sepsiszentgyörgyi OSK (18), Temesvári Politehnica – Bukaresti Rapid (21).