Megvannak az elődöntő párosításai

Két angol, egy spanyol és egy holland csapat jutott be a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjébe. A két manchesteri csapat, az United és a City, valamint a Juventus és az FC Porto volt a ne­gyeddöntő nagy vesztese. [caption id="attachment_87594" align="aligncenter" width="1300"] Az Ajax Torinóban ütötte el a továbbjutástól Ronaldo csapatát[/caption] A 2018/2019-es labdarúgó Bajnokok Ligája eddigi meglepetéscsapata az Ajax: az amszterdamiak, miután a nyolcaddöntőben elütötték a továbbjutástól a Real Madridot, a negyeddöntőben a hazai döntetlent követően idegenben győzték le a Juventust, így a torinói gárda is fejet hajtott a holland csapat előtt. Az FC Barcelona kettős győzelemmel ütötte ki a Manchester United-et, Lionel Messiék és a Portóban is nyerő Liverpool kettős győzelemmel jutottak az elődöntőbe. A két angol csapat párharca drámaira sikerült: A 4. percben Sterling szerezte meg a Manchester City-nek a vezetést, ám Szon a 7. percben egyenlített, majd a 10.-ben már találatával vezetett a Tottenham, de egy perccel később Silva egyenlített. Tíz perccel később Sterling duplázott, majd az 59. percben Agüero góljával 4–2-re vezetett a City. A 73. percben hosszas videózás után adta meg a Tottenham harmadik gólját a játékvezető, a 93. percben viszont elvették les miatt Sterling találatát, így hiában nyert 4–3-ra a City, a Spurs jutott tovább. Az elődöntőben a Hotspur Tottenhamban fogadja a sorozat meglepetés-csapatát, az Ajaxot április 30-án, míg a Barcelona a Liverpool ellen meccsel május 1-jén, a katalánok 31 meccs óta veretlenek hazai pályán. A visszavágókat május 7-én és 8-án tartják, a döntőt június 1-jén a madridi Wanda Metropolitanóban játsszák. Eredmények BL, negyeddöntők, visszavágók: Juventus Torino – Ajax Amszterdam 1–2. Továbbjutott: az Ajax, 3–2-es összesítéssel. FC Barcelona – Manchester United 3–0. Továbbjutott: a Barcelona, kettős győzelemmel, 4–0-s összesítéssel. Manchester City – Tottenham Hotspur 4–3. Továbbjutott: a Tot­ten­ham, 4–4-es összesítéssel, idegenben lőtt több góllal. FC Porto – FC Liverpool 1–4. Továbbjutott: a Liverpool, kettős győzelemmel, 6–1-es összesítéssel. HN-összeállítás