Megszorongatták a listavezetőt: Felvidéki tornagyőzelem

A trencséni egyetemi csapat győzelmével zárult a felcsíki műjégpályán az első jégkorong Secler-kupa. Az Európai Egyetemi Hoki Liga keretében zajlott tornán a házigazda Sapientia U23 a három vereség ellenére jó játékot mutatott, mi több, megszorongatta a liga éllovasát. Az alsóházi rangadót az UKF Nyitra nyerte a Sapientia U23 ellen                                           Fotó: Farkas Endre A Gladiators Trencsén csapatának sikerével zárult az első alkalommal megtartott jégkorong-Secler-kupa. A hétvégén a csíkkarcfalvi műjégpályán tartott tornán egy cseh és két felvidéki csapat vett részt a házigazda Sapientia U23 mellett, a turné mérkőzései beleszámítottak az Európai Egyetemi Hoki Ligába is (EUHL). Pénteken az esti meccsen majdnem megszületett a torna meglepetése. Az UKF Prága ugyan megszerezte a vezetést, de Ilyés egyenlített még az első szünet előtt, majd Gecse találatával már a Sapientia U23 vezetett a 23. percben. A cseh csapatnak az 50. percben sikerült egyenlítenie, majd óriási nyomás alá helyezték a házigazda csapatot, és végül másfél perccel a találkozó vége előtt szerezték meg a győztes gólt. Szombaton a nyitrai egyetemisták ellen léptek jégre a csíkiak, az 5-6. helyezettek rangadóján a 27. percben született az első találat, ám ekkor beindult a gólgyártás, hiszen a második harmadban a felvidékiek négyszer, a Sapientia hokisai pedig egyszer voltak eredményesek. Az utolsó harmadban egy-egy gól született, így a Nyitra megnyerte a meccset, a két csapat pedig helyet cserélt a tabellán. Tegnap remek első harmad után kettővel vezetett a Sapientia, ám a második játékrészben fordítani tudott a Gladiators, a szünetig viszont a csíkiaknak sikerült az egyenlítés. Az utolsó játékrészben a trencséniek magabiztosan játszottak, és öt gólt szerezve megnyerték a mérkőzést és a tornát is. Eredmények Gladiators Trencsén – UKF Nyitra 4–2 (2–0, 0–1, 2–1); Sapientia U23 – UK Prága 2–3 (1–1, 1–0, 0–2) /Ilyés Tamás (19.), Gecse Olivér (23.), illetve Novak (11.), Slansky (50.), Spican (59.); UK Prága – Gladiators 2–7 (2–1, 0–3, 0–3); Sapientia U23 – UKF Nyitra 2–5 (0–0, 1–4, 1–1) /Ivácson Roland (36., 60.), illetve Buc (27.), Schlentc (32.), Vrto (38.), Garaj (39.), Rzavsky (49.)/; UK Prága – UKF Nyitra 4–3 (1–2, 2–0, 1–1); Sapientia U23 – Gladiators 3–8 (2–0, 1–3, 0–5) /Róth Zoltán (11., 34.), Antal Hunor (17.), illetve János (24., 30., 48.), Berak (32.), Trencan (41.), Skvarka (42.), Svancara (48.), Osvald (49.)/. A Sekler-kupa végeredménye: 1. Gladiators Trencsén 9 pont, 2. UK Prága 6 p., 3. UKF Nyitra 3 p.. 4. Sapientia U23 0. A nyolccsapatos Európai Egyetemi Hoki Ligában a Sapientia U23 a hetedik helyen áll 6 ponttal.