Megnyerte az alapszakaszt a VSK Székelyudvarhely

Nem volt egyensúlyban a férfi kézilabda A osztály A csoportjának két legjobbja, az alapszakasz szombati zárófordulójában a VSK Székelyudvarhely megsemmisítő, 36-19 arányú győzelemmel ütötte ki a Resicabányai CSM-et, és a bajnokság éléről várja a januári folytatást.

A vártnál könnyebben, de megérdemelten győztek az udvarhelyiek Fotó: Hodgyai István

Az A csoport két legjobbját hozta össze a férfi kézilabda A osztály alapszakaszának zárófordulója: a VSK Székelyudvarhely azt a Resicabányai CSM együttesét látta vendégül a városi sportcsarnokban, amelytől egyetlen vereségét szenvedte el a 14 fordulós alapszakaszban, október 25-én Resicabányán a Krassó-Szörény megyei alakulat minimális különbséggel, 28-27-re győzte le az udvarhelyieket.
Joggal számított rangadóra az udvarhelyi közönség, ám már a találkozó első perceiben, a két gárda mozgásából is lehetett sejteni, hogy a két alakulat nincs egy súlycsoportban. A hazaiak villámrajtot vettek, negyedóra alatt stabil ötgólos előnyt dolgoztak ki, amit remek játékkal megdupláztak a szünetig (20-10).
A térfélcsere után folytatódott az udvarhelyi dominancia, újabb negyedóra után már 15 gól volt az udvarhelyi előny, végül 36-19 arányú hazai győzelem született. A különbség csak azért nem lett nagyobb, mert a hajrában Sipos Lóránt vezetőedző a legfiatalabbaknak is lehetőséget adott, és a hazai gárda játékán ekkor már meglátszott a rutin hiánya.
A hazai gárda legeredményesebb játékosa Feliciano Couveiro volt, aki 9 góllal vette ki részét a győzelemből, Putnoky Szabolcs pedig nyolcszor volt eredményes.
Magabiztos győzelmével a VSK Székelyudvarhely az első helyen, hat pont előnnyel zárta az alapszakaszt, januárban az A osztály két csoportjának négy-négy legjobbját egy csoportba sorolják, a két első helyezett egyenes ágon jut fel az élvonalba.