Meglepetések fordulója: Kikapott az éllovas, újra ikszelt a Sepsi OSK

Megkezdődtek a visszavágók a hazai labdarúgó 1. Liga 2019/2020-as idényében. A 14. fordulóban több meglepetés is született: kikapott az éllovas és a második helyezett, a harmadik az utolsó előttivel „ikszelt”, a Sepsi OSK pedig immár tizedik döntetlenjét könyvelhette el, legutóbb épp a sereghajtó vitt el pontot Sepsiszentgyörgyről. A háromszékiek három mutatóban is elsők. Meglepetésekkel rajtolt a labdarúgó 1. Liga alapszakaszának visszavágója: a 14. fordulóban több pályán nem papírforma-eredmények születtek. Veresége ellenére továbbra is élen van a Kolozsvári CFR. A 14. forduló első mérkőzését Sepsiszentgyörgyön játszották, a hazai szurkolók pedig a háromszékiek harmadik győzelmét várták. A Sepsi OSK – akárcsak az első fordulóban – gól nélküli döntetlennel zárt a sereghajtó Voluntari ellen, így a háromszékiek egyre távolabb kerülnek a felsőházat érő hatodik helytől. A Gaz Metan hiába vezetett Târgovișten, a Chindia a meccs hajrájában egyenlített, így a Gaz Metan maradt a negyedik helyen. Pedig a három dobogós nem szerepelt túl jól a hétvégén. Az utolsó előtti Academica Clinceni nagyot küzdött az U Craiova ellen, de gólt egyik csapat sem ért el, így az oltyánok is megőrizhették harmadik helyüket, viszont az Academica egy pontra van a kiesést elkerülő 12. helytől. A bajnokság elején gyengélkedő két fővárosi csapat viszont magára talált, és egy jó sorozattal akár a rájátszásba is juthatnak. A FCSB Nagyszebenben nyert, így pontokban már beérte a hatodik Poli Iaşi-t és mindössze három egységnyire van a dobogós Craiovától, míg a Dinamo a második Viitorult győzte le és 20 ponttal a FCSB mögött a nyolcadik helyen áll. Az FC Botoșani nemcsak három pontot, hanem négy helyet is bukott a tabellán, a moldvai csapat hazai pályán kapott ki az Astrától, a giurgiui gárda fellépett az ötödik helyre és mindössze három pontra közelítette meg a második konstancaiakat. A forduló rangadóval és némiképp meglepetéssel zárult. Iaşi-ban jól kezdett az éllovas CFR, már a kilencedik percben vezettek a kolozsváriak, de a Poli az első félidő hajrájában egyenlített. A második félidő is izgalmas játékot hozott, de gólt csak a moldvaiak értek el, így a Poli nemcsak rangadót nyert, hanem újra a rájátszást érő hatodik helyre tornászta fel magát. A Sepsi OSK egyre távolabb kerül a célkitűzésétől, a háromszékiek ugyanis a 2019/2020-as idényben is a rájátszásba akarnak jutni, ám egyelőre öt pontra vannak a hatodik helytől. Miután a CFR és a Viitorul is kikapott a hétvégén, a hazai 1. Liga mezőnyében a Sepsi OSK szenvedte el a legkevesebb vereséget (2), a háromszékieké a legtöbb döntetlennel zárt meccs (10) és a legkevesebb kapott gól (11) is. A következő fordulóban a FCSB vendégeként játszanak a sepsiszentgyörgyiek, a két csapat az odavágók során gól nélküli döntetlennel zárt a háromszéki megyeszékhelyen. Érdemes lesz figyelni a negyedik Astra és az ötödik Poli Iaşi csatáját a 15. fordulóban (a 2. fordulóban a moldvaiak 1–0-ra nyertek), de jó párharcot hozhat a harmadik U Craiova és az egyre nagyobb formában játszó Dinamo meccse is, amely a nyáron 2–0-s oltyán sikerrel zárult. Eredmények 1. Liga. 14. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – FC Voluntari 0–0/; Chindia Târgoviște – Med­gyesi Gaz Metan 1–1 (0–0) /Piţian (86.), illetve Buş (64.)/; Nagyszebeni FC Hermannstadt – Bukaresti FCSB 0–4 (0–2) /Coman (39., 51.), Popa (44.), Gnohéré (72.)/; Academica Clin­ceni – Universitatea Craiova 0–0; FC Botoşani – Astra Giurgiu 1–2 (0–0) /Aškovski (82.), illetve Budescu (50.), Alibec (69.)/; Bukaresti Dinamo – Konstancai Viitorul 3–2 (2–0) /Perović (29.), Sorescu (30.), Filip (61.), illetve Iancu (76.), Boboc (79.)/; Politehnica Iaşi – Kolozsvári CFR 2–1 (1–1) /Passaglia (45.), Gallego (76.), illetve Costache (9.)/. 1. Kolozsvári CFR 14 8 3 3 32–13 27 2. Viitorul 14 7 4 3 31–18 25 3. U Craiova 14 7 3 4 18–14 24 4. Gaz Metan 14 6 4 4 23–20 22 5. Astra Giurgiu 14 6 4 4 19–17 22 6. Poli Iaşi 14 5 6 3 17–15 21 7. FCSB 14 6 3 5 20–19 21 8. Dinamo 14 6 2 6 21–23 20 9. FC Botoşani 14 4 7 3 22–20 19 10. Sepsi OSK 14 2 10 2 13–11 16 11. Chindia 14 4 4 6 17–20 16 12. FC Hermannstadt 14 3 3 8 11–26 12 13. Academica 14 2 5 7 16–26 11 14. FC Voluntari 14 1 4 9 8–26 7 Románia-kupa A héten rendezik a labdarúgó Románia-kupa nyolcaddöntőinek mérkőzéseit. A CS Mioveni – FC Hermannstadt és a Kolozsvári Universitatea – Bukaresti FCSB találkozók tegnap lapzárta után értek véget. Ma és holnap is három mérkőzést rendeznek. A műsor: ma: Academica Clin­ceni – FC Botoşani (14.30), Ko­lozsvári Sănătatea – Petrolul Ploieşti (17), Foresta Suceava – Bukaresti Dinamo (19.30); holnap: Metalul Buzău – Politehnica Iaşi (14.30), Sepsi OSK – Astra Giurgiu (18.15), FC Voluntari – Universitatea Craiova (21). A találkozók győztesei a negyeddöntőben folytatják a küzdelmeket.