Meglepetések a 13. fordulóban: Növelte előnyét az éllovas

Második vereségét szenvedte el a hétvégén a Sepsi OSK Rangadót nyert és növelte előnyét az 1. Liga éllovasa, a Kolozsvári CFR immár két ponttal előzi meg üldözőjét, míg néggyel a 13. fordulóban éppen a Kincses Városban legyőzött Craiovát. A Sepsi OSK elszenvedte második vereségét is a 2019/2020-as idényben, a háromszékiek immár a középmezőnyt erősítik, igaz, hogy az ötödik és a tizenegyedik helyezett között csak négy pont a különbség. Néhány meglepő eredmény is született a hétvégi fordulóban. Ahétből négy rangadó volt a hazai labdarúgó 1. Liga tizenharmadik fordulójában, melyből egyen a hazaiak, egyen a vendégek ünnepelhettek, egy pedig gól nélkül zárult. A Sepsi OSK elszenvedte második vereségét, így az egyre jobban tömörülő középmezőnyhöz tartozik. A forduló első meccsén a nagyszebeniek Voluntari csapatát fogadták, a sereghajtó a gól nélküli döntetlennel záruló meccsen értékes ponthoz jutott, míg az FC Hermannstadtnak nem sikerült felzárkóznia az előtte álló Chindiához. A târgoviștei gárda a FCSB-től kapott ki hazai környezetben, a fővárosiak a győzelmüknek köszönhetően nagyot ugrottak a tabellán és már egy pontra vannak a rájátszást érő hatodik helyezettől. A Dinamo is sokat javított helyzetén, miután némi meglepetésre legyőzte a Gaz Metant, ám a medgyesiek a vereség ellenére megőrizték a negyedik helyüket. Kolozsváron az első hely volt a tét, ám a CFR az utolsó húsz percben két gólt lőtt az craiovaiak kapujába, így a kincses városi gárda éllovas maradt, míg az oltyánok a harmadik helyről várják a folytatást. A forduló nagy meglepetését az Academica érte el, az utolsó előtti helyezett clinceni-i gárda döntetlennel zárta a Viitorul elleni meccset, így a konstancaiak kétpontos hátrányba kerültek az éllovas CFR-vel szemben, de a Hagi-csapat továbbra is a második a tabellán. Nagy volt a tétje a moldvai rangadónak is, hiszen a Poli Iaşi egy siker esetén akár a negyedik helyre is felléphetett volna a tabellán, ám az FC Botoşani idegenben tudott győzni, így ők lettek az ötödikek, míg a iaşi-i csapat visszacsúszott a hetedik helyre. A Sepsi OSK az első negyedórát előnnyel zárta, de csak tizenhét percet tudott vezetni, majd az Astra két perc alatt megfordította az állást, mi több, a meccs utolsó negyedóráját is góllal kezdte a giurgiui csapat, a sepsiszentgyörgyiek a hajrában csak faragni tudtak hátrányukból. A sikernek köszönhetően az Astra elfoglalta az utolsó rájátszást érő hatodik helyet, míg a háromszékiek a tizedik helyig csúsztak vissza. A 13. forduló az alapszakasz felét is jelentette, péntektől már a visszavágókat kezdik el a csapatok. A félidőt követően elmondható, óriási küzdelmek várhatók a folytatásban is. Közel van egymáshoz a három dobogós, de mindössze három pont a különbség a negyedik és a nyolcadik, valamint a 7. és a 11. helyezett között is. A nagyszebeniek hátránya sem túl nagy, így akár már a következő fordulóban elhagyhatják a veszélyzónát. Eredmények, állás 1. Liga. 12. forduló: FC Hermannstadt – FC Voluntari 0–0; Bukaresti Dinamo – Medgyesi Gaz Metan 2–0 (1–0) /Mrzljak (21.), Sorescu (73.)/; Kolozsvári CFR – Universitatea Craiova 2–0 (0–0) /Traoré (70.), Omrani (78.)/; Academica Clinceni – Konstancai Viitorul 0–0; Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Astra Giurgiu 2–3 (1–2) /Karanović (14.), Vașvari (81.), illetve Tincu (31., öngól), Budescu (33.), Răduţ (75.)/; Chindia Târgoviște – Bukaresti FCSB 1–2 (1–1) /Florea (13.), Gnohéré (57.), illetve Leca (30., öngól)/; Poli Iaşi – FC Botoşani 0–3 (0–1) /Rodriguez (45.), Roman (53.), Ofosu (68.)/. 1. Kolozsvári CFR w13 8 3 2 31–11 27 2. Viitorul 13 7 4 2 29–15 25 3. U Craiova 13 7 2 4 18–14 23 4. Gaz Metan 13 6 3 4 22–19 21 5. FC Botoºani 13 4 7 2 21–18 19 6. Astra 13 5 4 4 17–16 19 7. Poli Iaşi 13 4 6 3 15–14 18 8. FCSB 13 5 3 5 16–19 18 9. Dinamo 13 5 2 6 18–21 17 10. Sepsi OSK 13 2 9 2 13–11 15 11. Chindia 13 4 3 6 16–19 15 12. FC Hermannstadt 13 3 3 7 11–22 12 13. Academica 13 2 4 7 16–26 10 14. Voluntari 13 1 3 9 8–26 6