Medgyesen is kikapott a VSK Csíkszereda

Szoros első negyedet követően a második és harmadik játékrészben megnyugtató előnyre tett szert a VSK Medgyes, így vereséggel zárta a hazai férfi kosárlabda-bajnokság negyedik fordulóját a VSK Csíkszereda. A szombati mérkőzésen a csíkiak az első negyedben tudták tartani a lépést ellenfelükkel, ám a két középső negyedet magabiztosan nyerték a házigazdák, az utolsó tíz percet pedig hiába hozta Lászlófy Botond csapata, csak három ponttal sikerült a hátrányukból faragni. A csíkiak zsinórban a negyedik vereségüket szenvedték el, csütörtökön a sereghajtó Máramarossziget ellen játszanak a Sepsi Arénában. Eredmények: országos bajnokság, B csoport, 4. forduló: VSK Medgyes – VSK Csíkszereda 100:80 (22:20, 25:13, 28:19, 25:28). A csíki pontszerzők: Spanja 18 (1 x 3), Magusar 13 (1 x 3), Olariu 13, László Arnold 9 (3 x 3), Movileanu 8 (1 x 3), Lufile 8, Cergic 8, Nagy Sándor 3; VSK Focșani – Konstancai ABC Athletic 61:51, VSK Galac – VSK Târgu Jiu 92:70, VSK Máramarossziget – CSO Voluntari 81:102. Az állás: 1. CSO Voluntari 8 pont (4/0), 2. VSK Medgyes 7 p. (3/1), 3. VSK Focșani 7 p. (3/1), 4. VSK Galac 7 p. (3/1), 5. ABC Athletic Konstanca 6 p. (2/2), 6. VSK Târgu Jiu 5 p. (1/3), 7. VSK Csíkszereda 4 p. (0/4), 8. VSK Máramarossziget 4 p. (0/4).