Második lett a VSK Csíkszereda

Második helyen zárta a VSK Csíkszereda az U12-es fiú kosárlabda Székely Nemzeti Bajnokságot. A lányok a hétvégén Kovászna megyében szerepelnek a döntő tornán, míg az U10-es korosztályban június közepére van kiírva a finálé. [caption id="attachment_50208" align="aligncenter" width="1000"] A VSK Csíkszereda U12-es csapata másodikként zárta a Székely NB-t[/caption] Véget ért a kosárlabda Székely Nemzeti Bajnok­ság az U12-es fiúcsapatok számára. A döntő tornát a hétvégén a székelyudvarhelyi Rá­kó­czi Centerben tartották, a házi­gazdák két, a csíkiak és a gyer­gyó­szent­miklósiak egy-egy csapattal vettek részt, míg Háromszékről két gárda lépett pályára. Az elődöntőkben Csík–Ud­varhely, valamint Kézdi–Sepsi rangadókat rendeztek, az ötödik helyért is két Hargita megyei csapat játszott. Az első elődöntőben csíki, a másodikban kézdivásárhelyi siker született, a finálét pedig a Kovászna megyei csapat nyerte, így a Vita András által edzett VSK Csíkszereda a második helyen zárt. Eredmények: Székely NB, U12 fiúk: elődöntők: VSK Csík­szereda – Vendor SK 2005 Szé­kelyudvarhely 47:21, Sepsi­szent­györgyi Salema Basket – KSE Kéz­divásárhely 26:31; az 5. helyért: Vendor SK 2006 – Vuk SK Gyergyószentmiklós 61:11; a 3. helyért: Vendor SK 2005 – Salema Basket 30:63; döntő: KSE – VSK Csíkszereda 27:26. Pénteken az U12-es lánycsapatok számára is megtartják a döntő tornát, lapzártánkig viszont nem derült ki, hogy Ozs­do­la vagy Szentkatolna lesz-e a helyszín. Az alapszakaszt a VSK Csík­sze­reda zárta az első helyen 10 ponttal a 9 pontos KSE Készdivásárhely, az egyaránt 7-7 pontos Székelyudvarhelyi Vendor és Kovászna/Ozsdola közös csapata előtt, a Vuk SK Gyer­gyó­szent­miklós 6 ponttal az ötödik, Szent­katolna 4 ponttal pedig a hatodik lett. Az első négy csapat vehet részt a holnapi tornán. A VSK Csíkszereda – Kovászna/Ozsdola első elődöntőre 16 órától kerül sor, 17 órától pedig a KSE Kézdivásárhely – Vendor Székelyudvarhely találkozót játsszák a döntőbe jutásért. Az elődöntők vesztesei 17.40-től a harmadik helyért játszanak, az elődöntők győztesei pedig 18.30-tól a Székely NB bajnoki címéért lépnek pályára. Az U10-es lánycsapatok körmérkőzéses döntő tornáját Sepsiszentgyörgyön tartják június közepén, az első három helyért Marosvásárhely, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC és a KSE Kézdivásárhely harcol, míg a 4–6. helyért a Vendor Székelyudvarhely, az ISK Gyer­gyószentmiklós és az ISK Sepsiszentgyörgy játszik. HN-összeállítás