Második helyen a VSK

Véget ért a VSK Csíkszereda számára a hazai lány kosárlabda U16-os bajnokság. A csíkiak az utolsó tornát két győzelemmel és egy vereséggel zárták. [caption id="attachment_27754" align="aligncenter" width="620"]Épp hogy lemaradtak a döntő tornáról a csíki lányok Fotó: László Róbert Épp hogy lemaradtak a döntő tornáról a csíki lányok Fotó: László Róbert[/caption] A második helyen zárta a III. csoportban az országos U16-os lány kosárlabda-bajnokságot a VSK Csíkszereda csapata, így a gárda nem jutott be a legjobb nyolc közé. A csapat számára véget is ért a hazai pontvadászat, hiszen a szakszövetség nem rendez helyosztó tornákat, csupán az első nyolc gárda számára bajnoki döntőt. Nagy Kinga, a VSK Csíkszereda edzője viszont reméli, hogy a Román Kosárlabda Szövetség mégis napirendre tűzi a helyosztókat, ebben az esetben a csíki lányok folytathatnák a küzdelmeket. A hétvégén Temesváron rendezték a III. csoport számára az utolsó körmérkőzéses tornát, amely során a VSK 43–39-re nyert a Raptors Bukarest és 60–21-re az ISK Medgyes ellen, míg a házigazda ISK-Bega Temesvártól 78–37-re kikapott a csíki csapat. A csoportot az ISK-Bega nyerte 22 ponttal a 17 pontos VSK Csíkszereda, a 15 pontos Raptors és a 10 pontos Medgyes előtt. A csoportból a temesváriak jutottak a nyolcaddöntőbe. A VSK Csíkszereda számára az idény nem ért még véget, hiszen az U15-ös korosztály részt vesz a Székely Bajnokságban, ahol az első két tornát a csapat megnyerte, májusban Sepsiszentgyörgyön, júniusban pedig Marosvásárhelyen tartanak turnét. A VSK Csíkszereda tagjai: Bodó Johanna, Ciugulitu Adela, Onodi Fruzsina, Orosz Anita, Ráduly Noémi, Tatár Noémi, Nagy Boróka, Dézsy Rebeka Réka, Tiboldi Zselyke, Szabó Dorottya és Csibi Alexandra. HN-összeállítás