Már éllovas a VSK Székelyudvarhely

Idegen környezetben nyert és az első kettő közötti rangadó eredményének köszönhetően éllovasként zárta az odavágókat a VSK Székelyudvarhely a férfi kézilabda A divízió felsőházi rájátszásában. Sipos Lóránt tanítványai tizenhárom gólos előnnyel nyertek szombat este Pitești-en. Az első félidő 13 percig volt szoros az ESK Pitești – VSK Székelyudvarhely férfikézilabda-mérkőzés szombaton este, amelyet a vendégek végül könnyedén nyertek meg. Sipos Lóránt tanítványai, kihasználva a felsőházi rájátszás rangadójának eredményét, sikerükkel a csoport élére ugrottak az odavágók végén. Szerdán a sereghajtó ellen kezdi a székelyudvarhelyi csapat a visszavágókat. Pitești-en az első gólt a vendégek szerezték, innentől pedig néhány percet leszámítva, amikor döntetlen volt az állás, végig a székelyudvarhelyiek vezettek. A hatodik percben négy zsinórban szerzett vendégtalálatra a hazaiak is néggyel válaszoltak, ám a 13. perc volt az utolsó, amikor szoros volt az állás, hiszen innentől a pályán a székelyudvarhelyiek irányították a játékot. A szünetre már hat pont volt a székelyek előnye, amely tovább nőtt, ahogyan teltek a percek, Sipos Lóránt pedig a találkozó utolsó részében az ifjúsági játékosainak is játéklehetőséget biztosított. Mivel a forduló előtti éllovas VSK Resicabánya hétgólos győzelmet aratott közvetlen üldözője, a VSK Fogaras felett, így a szombati sikerének köszönhetően a székelyudvarhelyiek a pontok számában beérték a resicabányaiakat, ám Sipos Lóránt tanítványainak jobb a gólaránya, így a visszavágókat már a székelyföldi csapat játékosai várhatják az élről. Eredmények, állás Férfi kézilabda A divízió, felsőházi rájátszás, 7. forduló: ESK Pitești – VSK Székelyudvarhely 23–36 (12–18). A vendégek gólszerzői: Csibi Hunor 7, Tófalvi Krisztián 4, Hadnagy Lóránt 4, Ferenczi Botond 4, Kónya Hunor 3, Angelo Tăuțean 3, Palatka Barna 3, Katona Tamás 3, Csíki Botond 2, Fekete Róbert 2, Jére Róbert 1. További eredmények: VSK Resicabánya – VSK Fogaras 38–31, VSK Segesvár-ESK Galac 31–24, VSK Nagyvárad – SK Medgidia 29–30. Az állás: 1. VSK Székelyudvarhely 15 pont, 2. VSK Resicabánya 15 p., 3. VSK Fogaras 13 p., 4. VSK Nagyvárad 11 p., 5. ESK Pitești 10 p., 6. VSK Segesvár 9 p., 7. SK Medgidia 6 p., 8. ESK Galac 3 p.