Madridiak az elődöntőben

Mindkét madridi csapat továbbjutott a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjében, miután a Real a Bayern Münchent, míg az Atlético a Leicestert búcsúztatta. Előbbi összecsapáson Kassai Viktor óriási hibákat vétett. Parázs meccset vívott egymással a Real Madrid és a Bayern München a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóján. A Real 2–1-es előnyből várhatta a találkozót, de ezt a bajor alakulatnak sikerült kiegyenlítenie a rendes játékidőben. Már ekkor főszereplővé lépett elő Kassai Viktor játékvezető, aki kiállította a német csapat játékosát, Vidalt, kétséges körülmények között. A hosszabbítást az emberhátrányban játszó müncheniek már nem bírták, de kellett a játékvezetői segítség is. C. Ronaldo előbb a 105. percben egalizált, majd a 110. percben a vezetést is megszerezte. Mindkét találatot les állás előzte meg, így C. Ronaldo mellett Kassai is a meccs főszereplőjévé lépett elő és alaposan közrejátszott a Real továbblépéséhez. A másik ágon az Atlético Madrid előnyből várhatta a visszavágót, és Saul révén hamar vezetéshez is jutottak. Az angol bajnoki címvédő Leicester pedig csak Vardy révén tudott erre válaszolni. Eredmények BL, negyeddöntő, visszavágók: Real Madrid – Bayern München 4–2 (0–0, 1–2, 2–2) / C. Ronaldo (76., 105., 110.), Asencio (112.), illetve Lewandowski (53. – tizenegyesből), Ramos (78. – öngól)/ – továbbjutott: a Real Madrid kettős győzelemmel, 6–3-as összesítéssel; Leicester City – Atlético Madrid 1–1 (0–1) /Vardy (61.), illetve Saúl (26.)/ – továbbjutott: az Atlético Madrid 2–1-es összesítéssel. Jönnek a visszavágók A labdarúgó Európa Liga küzdelmei is a negyeddöntők visszavágóival folytatódnak ma este. Gyakorlatilag csak az Ajax Amszterdam várhatja kényelmesebb helyzetből a Schalke elleni visszavágót, miután hazai környezetben 2–0-ra nyert. A többi találkozó nagyon szoros odavágót hozott. A műsor: Besiktas – Lyon (22 óra, az odavágón: 1–2), Genk – Celta Vigo (22, 2–3), Manchester United – Anderlecht (22, 1–1), Schalke – Ajax Amszterdam (22, 0–2). HN-összeállítás