Hirdetés

Legyünk óvatosak

Barabás Emőke
Becsült olvasási idő: 2 perc

Pár évvel ezelőtt mesélte egy barátnőm, micsoda csalárd módon akarták csapdába csalni a férjét. Reggel kapta a telefonhívást, hogy a felesége balesetet szenvedett, és sürgősen pénzt kellene átutalni az orvos számlájára, aki műtené (a barátnőm Angliában tartózkodott, a férj itthon). A férje nem fogta fel a történteket, nem reagált azonnal a hívó kérésére, teljesen leblokkolt, s letette a telefont. Aztán volt annyi lelkiereje, hogy felhívta a barátnőmet, és kiderült, hogy ő éppen munkába tart, s kutya baja.
Rácsodálkoztunk, hogy milyen alattomos módon próbálnak az emberből pénzt kicsikarni, de nem is foglalkoztunk tovább a témával. A napokban viszont eszembe jutott ez a történet, amikor megnéztem Az unoka című magyar filmet. Elsősorban nagyon örültem, hogy a magyar filmrendezők foglalkoznak a témával, s ilyen módon is felhívják az idősek figyelmét a telefonos csalókra. A filmben egy idős ember unokájáról állította a csaló, hogy balesetet szenvedett, és azzal kárt is okozott, de még meg lehet győzni a károsultakat arról, hogy ne tegyenek feljelentést az elkövető ellen, ha az illető nagyszülő összeszedi minden pénzét, s pár percen belül átadja a háza előtt egy hölgynek. A sokk hatása alatt persze minden idős bedőlt a trükknek, s mondanom sem kell, hogy amikor kiderült az igazság, mennyire megviselte őket az eset.
Kedves olvasó, nem kell messze menni. A környezetünkben is sok csaló leselkedik, akik azon vannak, hogy kihasználják az idős emberek naivságát és tudatlanságát. A minap egy parajdi cég hirdette magát az újságban telefonszámmal, bükkfát árult, s mivel tudjuk, hogy nehezen lehet hozzájutni napjainkban a tüzelőanyaghoz, ezért nagytatám fel is hívta a számot, s másnap már ott is volt a három öl bükkfa az udvaron. Nemsokára kiderült, hogy a beígért és kifizetett három öl bükkfa alig 2,5 öl, és a kereskedő kinevette, amikor felhívták s közölték vele, hogy bizony a pénzükért kevesebbet kaptak, mint amiben megegyeztek. Mivel pontosan tudta, mit csinál, a szállítólevélben sem szerepel az összeg, így a fogyasztóvédelemhez sem lehet fordulni.
Felháborító, hogy mire képesek manapság egyes emberek, hogy több pénzhez juthassanak! Legyünk óvatosak s járjunk nyitott szemmel a világban, mert bizony a sok jóakaratú ember között megbújik egy-egy alattomos, rosszakaratú, kedves álarcot viselő egyén is!



Hirdetés


Hirdetés

Kövessen a Facebookon!