Legyőzték a Rapidot

Sima győzelmet aratott a Csíkszeredai VSK másodosztályú férfi kosárlabdacsapata a román bajnokság negyedik fordulójában a Bukaresti Rapid ellen. A fővárosiak csupán a mérkőzés elején voltak méltó ellenfelei a VSK-nak. Egy negyeden át még bírta a tempót a Bukaresti Rapid a Csíkszeredai VSK-val a román férfi kosárlabda-bajnokság negyedik játéknapján, ám ezután esélye sem volt. A Lászlófy Botond által dirigált csíki legénység fokozatosan lépett meg ellenfelétől, és már a szünetre megnyugtató 13 pontos előnyre tett szert. Ez a különbség a szünetet követően fokozatosan nőtt. Volt egy pillanat, amikor a hazaiak közel 40 ponttal vezettek, ám ezt a nagyarányú különbséget végül nem tudták megtartani. A csíki csapat a következő fordulóban a Bukaresti Ştiinţa vendége lesz, amely magabiztosan vezeti a második liga 2-es csoportját. Eredmény: VSK Csíkszereda – Bukaresti Rapid 82:63 (20:15, 18:10, 26:13, 18:25).