Kiütéses Sportklub-győzelem

Nagyarányú győzelmet aratott vasárnap este a Csíkszeredai Sportklub a Brassói Corona ellen, a találkozó számított a román bajnokság mellett a jégkorong Erste Ligában is. A Vákár Lajos Műjégpályán fantasztikus hangulatot varázsoltak a nézőtérre visszatérő szurkolók, ezt pedig parádés játékkal és hatalmas sikerrel köszönték meg a kék-fehérek. Az első játékrész helyzeteket ugyan hozott, de gól nem született, a második játékrész viszont remekül sikerült a hazaiaknak,  ebben azonban benne volt az is, hogy a barcaságiak több durvaságot elkövetve rengeteget voltak büntetve. A 23. percben kettős emberelőnybe került a Sportklub, mi több, a barcaságiak második büntetése egy végleges kiállítás volt fejre támadásért, az ötperces fórt előbb Kuljas, majd Péter Balázs váltotta gólra. A 29. percben a vendégek ugyan szépítettek, de a meccs felénél Căsăneanu újra kettőre növelte a Sportklub előnyét. A 33. percben egy újabb fejre támadásért Zagidulin kapott végleges kiállítást, az újabb ötperces emberelőnyben négy csíkszeredai találat született, Kubat, Kuljas, Becze és Căsăneanu révén. A második szünet előtt fél perccel Hunt tépte meg Ládayt, utóbbi végleges fegyelmit, a brassói pedig két végleges fegyelmit is kapott, hiszen a verekedés mellett az egyik játékvezetőt is inzultálta, majd egy szemeteskukát is a jégre dobott. A harmadik harmadban Szkacskov is bevette a Corona kapuját, az ő találata zárta le a mérkőzést, amelyen a csíkiak három pontot szereztek az Erste Ligában, és hármat a román pontvadászatban. Meglepő vereség A Gyergyói HK hazai közönség előtt szenvedett meglepő vereséget a bajnokság újoncától, a Háromszéki Ágyúsok csapatától. A vendégek az első harmadban emberhátrányból szereztek vezetést, majd a második játékrészben újabb két gólt értek el, ám a második szünet előtt szépítettek a hazaiak, majd egyre faragták a hátrányukat az utolsó játékrész elején, ám hiába próbálkoztak az egyenlítéssel, ezt még kettős emberfórban sem érték el, így a Háromszéki Ágyúsok begyűjtötték az első nagy skalpjukat. Eredmények Csíkszeredai Sportklub – Brassói Corona 8–1 (0–0, 7–1, 1–0) /Kuljas (23., 34.), Péter Balázs (28.), Căsăneanu (31., 37.), Kubat (34.), Becze (36.), Szkacskov (47.), illetve Gliga (29.)/. Gyergyói HK – Háromszéki Ágyúsok 2–3 (0–1, 1–2, 1–0) /Didiomete (39.), Bodo (41.), illetve Horváth (4.), Bolsakov (22.), Paior (34.)/. Bukaresti Steaua – Sapientia U23 5–0 (1–0, 1–0, 3–0). Fotó: ersteligapress